تبلیغات

بررسي «پورشه پانامرا 4E-Hybrid»

بررسي «پورشه پانامرا 4E-Hybrid»

پدال/ کارايي و راندمان، دو موضوعي که پورشه با عرضه‌ي پانامرا 4 E-Hybrid جديد قول آن‌ها را داده است. اين سدان بزرگ و لوکس از پيشرانه‌ي 6 سيلندر 2.9 ليتري توئين توربو به همراه واحدي الکتريکي استفاده مي‌کند.

اما اعدادي که براي خريدار پورشه مهم‌اند خروجي و قدرت پيشرانه است. با استفاده از تکنولوژي هوشمند 918 اسپايدر شاهد قدرت 456 اسب بخاري و گشتاور 700 نيوتون متري هستيم. اين ميزان خروجي بيشتر از پانامرا 4S بوده و بنابراين شتاب صفر تا 100 کيلومتر خودرو در 4.6 ثانيه ثبت شده و مدل هيبريدي پانامرا توانايي رسيدن به حداکثر سرعت 277 کيلومتر در ساعت را داراست.

اما ديگر اعداد مهم عبارت‌اند از عملکردهاي مربوط به مصرف سوخت و راندمان خودرو. مصرف سوخت ترکيبي رسمي 4 E-Hybrid حدود 2.5 ليتر در هر صد کيلومتر بوده و در هر کيلومتر نيز 65 گرم دي‌اکسيد کربن توليد مي‌کند که باعث کاهش ماليات اعمال شده بر خودرو مي‌شود. با اين ميزان آلايندگي ورود پانامراي هيبريدي به منطقه‌ي شارژ لندن ممکن است. البته که خريد اين خودرو کاملاً ارزش دارد چراکه پانامرا 4 E-Hybrid خودرويي لوکس با عملکردي بالاست.
در حالت تمام الکتريکي تنها مي‌توان محدوده‌ي 50 کيلومتري را در شرايط عالي طي کرد و در اين صورت به‌صورت پيش‌فرض خودرو از حالت E-Power استفاده مي‌کند. از بين حالت‌هاي الکتريکي، هيبريد اتو، اسپورت و اسپورت پلاس مي‌توان يکي را انتخاب نمود و البته بنا به ميل خود نيز مي‌توانيد تنظيماتي شخصي را از صفحه‌نمايش بزرگ داشبورد انتخاب کنيد.

حالت تمام الکتريکي E-Power به سرعت‌هاي داخل شهري محدود نيست زيرا پانامرا قادر است تنهايي و با اتکا با قدرت باتري به سرعت 138 کيلومتر در ساعت برسد. حرکت با اين سرعت فوراً محدوده‌ي حرکتي را کم مي‌کند اگرچه که اين شانس وجود دارد که از طريق حالت E-Charge راندمان را بهبود بخشيد.
حالت هيبريد اتو بهترين است چراکه مناسب‌ترين راندمان و کارايي را براي راننده ارائه مي‌کند. در شهر از نيروي الکتريکي سود برده و با استفاده از ترمزها انرژي را احيا مي‌کند. در حالت‌هاي اسپورت و اسپورت پلاس از حداکثر خروجي قواي محرکه براي ايجاد تجربه‌ي رانندگي فوق‌العاده بهره گرفته مي‌شود.

يکپارچگي سيستم هيبريدي مؤثرتر از نسل قبلي بوده بنابراين قدرت الکتريکي خودرو بدون لحظه‌اي تعلل در دسترس است (در نسخه‌ي هيبريد قبلي بايد پدال گاز را تا 80 درصد فشار مي‌داديد تا باتري‌ها وارد مدار شوند). البته بايد نگاهي هم به نيمه‌ي خالي ليوان بيندازيم چراکه 4 E-Hybrid صندوق‌عقب کوچک‌تر دارند و ترمزهاي احيا شونده واضح‌ترين تغيير خودرو به شمار مي‌روند. اين سيستم باعث شده ترمز پانامرا حس طبيعي نداشته باشد.
اما احساس پدال ترمز در 918 اسپايدر طبيعي‌تر از ترمزهاي پانامراي هيبريدي است. همچنين پدال گاز فاقد حس گيرا و خطي برادران عادي خود است. اين موضوع مخصوصاً در حالت الکتريکي مشهودتر است. بجاي گيربکس مبدل گشتاور نسل قبلي حالا از گيربکس 8 سرعته PDK استفاده مي‌کند که اگرچه عملکرد خوبي دارد اما در برخي شرايط ضربه‌هاي خفيف و عجيبي دارد.

اما جنبه‌ي دوستدار محيط‌زيست بودن پانامرا 4 E-Hybrid را فراموش کرده و با انتخاب حالت اسپورت پلاس از صداي زيباي پيشرانه لذت ببريد. با استفاده از پدال شيفترها لذت بيشتري نصيب شما مي‌شود چراکه تعويض‌هاي دقيق و سريعي از روي فرمان دارد. شايد تا زماني که وارد شهر نشده و از قدرت باتري‌ها استفاده نکنيد فراموش کنيد که در حال راندن خودرويي هيبريدي هستيد.

قطعاً پانامراي هيبريدي يک خودروي طبيعي همانند برادران معمولي خود نيست اما بي‌شک مزيت‌هاي آن غيرقابل چشم‌پوشي است. در حقيقت احساس متفاوت بودن اين خودرو براي افراد زيادي مهم بوده حتي اگر باب ميل همه نباشد.
اگر در داخل شهر زندگي کرده و پارکينگ و پول کافي داريد و خودرويي مي‌خواهيد که هم در داخل شهر و هم در آخر هفته‌ها در جاده بدرخشد، پانامرا 4 E-Hybrid يک انتخاب شايسته است.

دومين نسل از پورشه پانامرا هيبريد به‌طور چشمگيري نسبت به نسل اول بهبود يافته است و محدوده‌ي حرکتي بهتر، قواي محرکه‌ي يکپارچه و هوشمند، کارايي بهتر و ماليات بسيار کمتري دارد. اگرچه برخي کمبودها در اين خودرو به چشم مي‌خورد اما پانامراي هيبريد احساس زيادي ايجاد کرده و موردي جذاب براي راننده‌ها به شمار مي‌رود.

مشخصات پورشه پانامرا 4 E-Hybrid
قيمت: 79715 پوند
پيشرانه: 6 سيلندر 2.9 ليتري توئين توربو و واحد الکتريکي
قدرت/گشتاور: 456 اسب بخار/700 نيوتون متر
گيربکس: 8 سرعته PDK اتوماتيک، چهار چرخ محرک
شتاب صفر تا 100 کيلومتر در ساعت: 4.6 ثانيه
حداکثر سرعت: 277 کيلومتر در ساعت
مصرف سوخت: 2.5 ليتر در هر صد کيلومتربا کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: پدال

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.