تبلیغات

کدام کشور عربي بيشترين ذخيره طلا را دارد؟

کدام کشور عربي بيشترين ذخيره طلا را دارد؟

باشگاه خبرنگاران/ مديرکل بنياد پژوهش هاي ژئولوژي سودان گفت که ذخاير عظيمي از فلزات گران‌بها، به ويژه طلا در اين کشور موجود است.

خبرگزاري سودان نوشت: محمد ابو فاطمه اين مطلب را در حاشيه همايش "رفع محاصره اقتصادي بخش معدن سودان" بيان کرد و افزود، سودان از سال 2008 تا زمان حاضر بيشتر از 500 تن طلا توليد کرده و ذخاير قطعي طلا 533 تن و ذخاير پيش بيني شده 1117 تن مي باشد.

ابو فاطمه ادامه داد، مساحت استفاده شده در بخش معادن کشور تنها 20 درصد مساحت سودان را شامل مي شود.

وي گفت: وزارت معادن سودان با ترسيم راهبرد جديد براي تعامل با سرمايه گذاري هاي وارداتي براي اين بخش و رفع محاصره اقتصادي آماده دوران پس از محاصره است.

از سوي ديگر محمد عثمان مدير اداره سياست گذاري بانک مرکزي سودان نيز گفت که درآمد بخش معدن سودان به بيش از 4 ميليارد دلار افزايش يافته است و در عين حال، مجازات هاي اقتصادي و ممنوعيت انتقال حواله پول يا ارز تاثيري منفي بر سرمايه گذاري در اين بخش داشته است.

عثمان ادامه داد، بانک مرکزي سودان قصد اعطاي مجوز خريد و فروش طلا براي شرکت هاي بخش خصوصي را دارد.

همچنين عبدالله الجاک رييس اتحاديه صنعت سودان خواستار تاسيس بورس طلا و معادن براي کشورش شده است.

آمريکا دسامبر 2016 تصميم گرفت که تحريم هاي اقتصادي و تجاري تحميل شده ضد سودان را لغو کند. اين تصميم شامل حوالجات بانکي ميان آمريکا و سودان و از سر گيري تبادل تجاري ميان دو کشور است.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: باشگاه خبرنگاران

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.