تبلیغات

شناسايي سگ‌هاي پرسه زن پايتخت با ميکروچيپ

شناسايي سگ‌هاي پرسه زن پايتخت با ميکروچيپ

مهر/ مديرعامل شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل شهرداري تهران از شناسايي سگ هاي پرسه زن (بدون صاحب) در پايتخت با استفاده از روش بين المللي ميکروجيپ خبر داد.

کامران زنگيشه با اشاره به جمع آوري سگ هاي بدون صاحب در سطح شهر تهران، گفت: آمارها نشان دهنده آن است که تعداد اين حيوانات نسبت به سال گذشته نه تنها افزايشي نداشته، بلکه شاهد رشد منفي زاد و ولد آن ها نيز بوده ايم.

وي با تاکيد بر حضور حاميان و دوست داران حيوانات و کمک اين افراد به شهرداري تهران در خصوص ساماندهي حيوانات شهري، تصريح کرد: مديريت شهري نيز از اين دوستان حمايت مي کند. برخي از حاميان در محل هاي سکونت خود و برخي ديگر به صورت اکيپ هايي متشکل از چند نفر در مناطق و بوستان هاي جنگلي به غذادهي سگ ها مي پردازند.

مديرعامل شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل شهرداري تهران با بيان اينکه اين حيوانات تنها زماني به حريم شهري وارد مي شوند که نتوانند در حاشيه شهرها غذايي پيدا کنند، افزود: عمده حضور سگ ها در محيط هاي شهري در محل هاي انباشت زباله است و زنده گيري اين حيوانات در راستاي حفظ سلامت شهروندي و حفاظت از محيط زيست صورت مي گيرد.

وي در خصوص اينکه در روند زنده گيري سگ هاي پرسه زن با نظارت دامپزشک، سگ ها ابتدا ضد عفوني و انگل زدايي مي شوند، اظهار کرد: بعد از نمونه برداري و آزمايش هاي ميکروبي، سگ هاي باردار جدا شده و ساير سگ ها طي روندي کاملا بهداشتي در اتاقي مشابه اطاق عمل انسان ها عقيم مي شوند.

زنگيشه با بيان اينکه سگ هاي بدون صاحب پس از عمل و دريافت آنتي بيوتيک، با روش جديدي به نام ميکروچيپ کدگذاري مي شوند، گفت: ميکروچيپ به عنوان يک سيستم شناسايي الکترونيکي، به اندازه يک دانه برنج است و در زير پوست جانداردر وسط دو کتف کاشته مي شود. اين دستگاه داراي يک کد ۱۶ رقمي بين المللي بوده و به عنوان يک روش جهاني و استاندارد در دنيا متداول است.

وي با اشاره به اينکه اين دستگاه به گونه اي طراحي شده که تا پايان عمر سگ به همراهش خواهد بود، تصريح کرد: ميکروچيپ داراي قابليت تطابق با بافت زنده جاندار بوده و امکان بروز حساسيت يا واکنش هاي ايمني و تحرک در بدن جاندار را ندارد.

مديرعامل شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل شهرداري تهران با تاکيد بر اينکه پس از کاشت دستگاه ميکروچيپ بر روي بدن حيوان آن ها را به محل سابق زندگي خود مي گردانيم تا روند عادي و چرخه طبيعي زندگي خود را طي کنند، خاطر نشان کرد: عقيم سازي تنها به معني جلوگيري از زاد و ولد اين حيوان در سطح شهر است تا جمعيت آن ها بيش از اندازه افزايش نيابند.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: مهر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.