تبلیغات

به زنان مسن استراحت بدهيد!

 به زنان مسن استراحت بدهيد!

زنان پرس/ روي آوردن به جراحي‌هاي زيبايي سالهاست ذهن زنان و حتي دختران را به خود مشغول کرده است. جراحي هاي بيني و برطرف کردن چين و چروک‌هاي صورت با تزريق بوتاکس از عمده‌ي اين جراحي‌هاي غيرضروري‌ست. روانشناسان علت اصلي اشتياق به چنين جراحي‌هاي غيرلازمي را عدم اعتماد کافي به نفس و ميل به مورد قبول واقع شدن بيشتر شخص در جامعه مي‌دانند.
مجله‌ي گاردين مقاله‌اي را در همين رابطه منتشر کرده است که در آن از صنايع تجاري و رسانه‌اي خواسته است تا به زنان مسن در اين موضوع استراحت بيشتري بدهند!
«حتي براي لحظه‌اي هم فکر نکنيد که ما به اين افسانه‌ي ساختگي، که بالا رفتن سن مشکلي است که بايد حل شود اعتقاد داريم، و لطفا با فرايند کاملا طبيعي کهنسال شدن مانند يک بحران يا مانند يک شکست فردي يا يک بيماري که بايد درمان شود رفتار نکنيد. اصلا اين‌گونه نيست!
اين يک درخواست از صنايع تجاري و رسانه‌اي است که به زنان مسن استراحت بدهند. به برنامه‌ريزي براساس اين فرض که ما همه، عجوزه‌هاي پير و تلخکامي هستيم و تمام اوقات خود را در اشتياق جواني ازدست‌رفته‌مان مي‌گذرانيم پايان دهيد.
آرزوي جاودانگي ِ جواني، ميلي است به قدمت تاريخ. زنان در افسانه‌ها – مانند ملکه‌ي شرور در سفيد برفي، نامادري بدجنس در سيندرلا، مادرخوانده‌ي جادوگر در زيباي خفته- کاملا شرور هستند و با پايان بدي روبرو مي‌شوند چرا که براي زيبايي بيشتر از هر چيز ديگري ارزش قائلند. تمام اين شخصيت‌ها از پير شدن مي‌ترسند و نسبت به زنان جوان‌تر حسادت مي‌ورزند. اين داستان‌ها همه به يک صورت پايان مي‌يابند، پاياني با اشک.
آيا اين خيال به وجود مي‌آيد که زنان براي اينکه جوان بمانند هر کاري مي‌کنند؟ من پيشنهاد مي‌کنم که اين واقعيت را دوباره بخوانيد: هيچ‌کس جان سالم بدر نمي‌برد. همه پير مي‌شوند و هيچ گريزي نيست. شما سرانجام دچار پيري و مرگ مي‌شويد، پس اين نصيحت را بپذيريد و به سراغ جراحي‌هاي زيبايي نرويد.
گمراه‌کننده‌ترين برنامه‌اي که تا‌کنون من ديده‌ام، برنامه‌اي با عنوان «چگونه پير نشويم» است. برنامه‌اي افسرده‌کننده که ناامني و عيب‌هاي قابل درک را به نمايش مي‌گذارد. يک زن در دهه‌ي چهارم زندگي در مورد عمل جراحي پلک‌هايش صحبت مي‌کند، چرا که اعتقاد دارد پلک‌هاي افتاده تنها دليل مجرد ماندنش است!
معلوم است شما با ديدن تصاوير شبيه‌سازي شده کامپيوتري که شما را بدون عيب‌هايي که به نظرتان زندگي را پژمرده کرده‌است، نشان مي‌دهد به سوي جراحي‌هاي زيبايي تشويق مي‌شويد. اگر ما شک داشته باشيم که پير بودن قابل قبول نيست، اين برنامه به ما مي‌گويد که: «هيچ‌کس دوست ندارد با يک پيرزن همراه شود»
پذيرفتن اينکه بدن پير هم مي‌تواند قابل قبول باشد چه اشکالي دارد؟ اينکه ما ۵۰ ساله شده‌ايم و به کلينيک‌هاي زيبايي سر نزده‌ايم، به اين معنا نيست که ما در انجام وظايف نانوشته در حفظ هميشگي خودمان در۳۰ سالگي شکست خورده‌ايم.
در چهره‌هاي پير‌تر و در قدرت و شخصيتي که زندگي و تجربه به ما داده است، هم زيبايي وجود دارد. در فرهنگ‌هاي روشن‌فکرانه‌تر، نسل‌هاي قديمي‌تر براي عقل و تجربه‌شان مورد احترامند و ارزشمند تلقي مي‌شوند. ميان‌سالي در اغلب فرهنگ‌ها به عنوان زماني که ما براي آموختن و کنار آمدن با خودمان گذرانده‌ايم درنظر گرفته مي‌شود. به نظر مي‌رسد که اين زمان از بين رفته‌است.
اين روز‌ها يک زن ميان‌سال ِ شجاع درواقع کسي است که آماده است تا تصوير دست‌کاري نشده از چهره‌اش را بالاي ديوار رسانه‌ها بچسباند، درنتيجه ما نمي‌دانيم که يک زن ميان‌سال معمولي چه شکلي است!
فشار بر نسل ما براي جوان ماندن، فرصت تجربه کردن فوايد فراوان ميان‌سالي را از ما ربوده‌است: «رضايت از کسي که هستيم.» ما نبايد به خودمان اجازه بدهيم که کسي با ما در مورد باور اين افسانه که بالارفتن سن – و خود زمان- مي‌تواند متوقف شود صحبت کند.»با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: زنان پرس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.