تبلیغات

پماد کاهنده قند خون از يک گياه دارويي ساخته شد

پماد کاهنده قند خون از يک گياه دارويي ساخته شد

مهر/ دانشجوي واحد علوم و تحقيقات با استفاده از يک گياه دارويي بومي ايران موفق به تهيه پماد کاهنده قند خون شد.
فرزانه فرزادي دانشجوي شيمي واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد گفت: اين پروژه، تحقيقاتي بر روي يکي از گياهان بومي ايران، با نام علمي Citrullus Colocynthis، صورت گرفت که پس از خالص سازي و شناسايي مواد موثره موجود در اين گياه، اثر آن بر کاهش قند خون به روش تماسي مورد بررسي گرفت.
وي با بيان اينکه اين پماد هيچ گونه مشابه داخلي و يا خارجي ندارد و براي اولين بار تهيه شده است، تصريح کرد: در اين پروژه به جاي استفاده خوراکي و متداول از اين گياه و کاهش اثرات سوء آن در روش خوراکي، با جداسازي و خالص سازي پماد تهيه شد.
اين پژوهشگر گفت: در اين پروژه آزمايشي بر روي موش هاي نر ديابتي صورت گرفت به طوري که حتي پس از در تماس نبودن با پماد، قند خون آنها در حد نرمال باقي ماند و پس از مشاهده نتايج، آزمايش ها نشانگر کاهش قابل توجه قند خون به روش تماسي بود.
فرزادي عنوان کرد: براساس نتيجه اين تحقيق مشخص شد براي جلوگيري از عوارض سوء مصرف خوراکي برخي گياهان دارويي، مي توان درمان تماسي آنها را مورد بررسي قرار داد.
وي افزود: درمان به روش تماسي در بازه زماني کوتاهي تنها پس از سه روز، موفقيت آميز بوده و منجر به کاهش قند خون موش ها تا حد نرمال شد و همچنين درمان به روش تماسي، هيچگونه حساسيت پوستي به همراه نداشت.
اين طرح تحقيقاتي در قالب پايان نامه توسط فرزانه فرزادي و به راهنمايي کامبيز لاريجاني و مشاوره حسام سپاسي طهراني صورت گرفته است.
با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: مهر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.