تبلیغات

دکتر سلام/ سلامت قلب و مغز بايکديگر مرتبط است

دکتر سلام/ سلامت قلب و مغز بايکديگر مرتبط است

ويستا/ شکي نيست که سلامتي قلب براي هر انساني مهم، لازم و مفيد است، اما يکي از مطالعات جديد نشان مي‌دهد که يک قلب سالم، به‌واسطه محافظت در مقابل زوال شناختي ناشي از سن، به يک مغز سالم منجر مي‌شود.
محققان دانشگاه ميامي در اين مطالعه متوجه شدند که سالمنداني که اقدامات بهتري را براي حفظ سلامتي قلب‌شان انجام مي‌دهند، در طول شش سال بعد با سطح زوال شناختي پايين‌تري مواجه مي‌شوند. گزارشي از اين مطالعه در Journal of the American Heart Association منتشر شده است.
اين محققان معتقدند که رعايت نکاتي که سلامت قلب را بهبود مي‌بخشد، تا حد زيادي در قالب Life’s Simple ۷ مي‌گنجد که توسط انجمن قلب آمريکا ارائه شده است: فعاليت جسمي منظم، رژيم غذايي سالم، مديريت وزن، پرهيز از تنباکو، کنترل قند خون، کنترل کلسترول و کنترل فشار خون. نتايج نهايي اين مطالعه نشان داد که کساني که قلب سالم‌تري دارند، از سرعت پردازش مغزي بهتري برخوردار هستند.
اين ارتباط در بين غيرسيگاري‌هايي که وزن ايده‌آل و سطح قند خون مطلوبي داشتند، بيشتر از همه افراد ديگر بود.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ويستا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.