تبلیغات

برف و باران شروع شد، از چهارشنبه، همه‌گیر می‌شود

برف و باران شروع شد، از چهارشنبه، همه‌گیر می‌شود

احد وظیفه درباره آخرین پیش بینی وضعیت آب و هوایی کشور، اظهار کرد: تا پایان امروز به تدریج با ورود سامانه بارشی "برف و باران و وزش باد" در برخی مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل غربی دریای خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های البرز مرکزی آغاز می‌شود که در مناطق جنوبی با رعد و برق نیز همراه است. گستره فعالیت این سامانه، روز چهارشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده به مناطق مرکزی و جنوبی کشور و از بعد از ظهر به شرق و شمال شرق نیز کشیده می‌شود. همچنین با نفوذ جریانات سرد شمالی، بارش در سواحل غربی دریای خزر تشدید می‌شود.

وی افزود: روز چهارشنبه بارش در مناطق جنوبی فارس، دامنه‌های جنوبی زاگرس و غرب سواحل دریای خزر شدت می‌یابد. این سامانه در روز پنجشنبه در غالب مناطق کشور فعال خواهد بود. شدت بارش در این روز در سواحل غربی و مرکزی دریای خزر و نیمه شرقی کشور پیش بینی می‌شود. روز جمعه نیز به تدریج از میزان بارش در نوار غربی کشور کاسته شده و بارش در نیمه شرقی و نواحی مرکزی ادامه دارد.

به گفته مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی، این سامانه روز شنبه به تدریج از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود. همچنین از بعد از ظهر روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در سواحل غربی دریای خزر وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که موجب مواج شدن دریا به ویژه مناطق غربی و مرکزی آن نیز خواهد شد.

وظیفه با بیان اینکه روز پنجشنبه خلیج فارس مواج پیش بینی شده‌است، ادامه داد: به سبب افزایش سرعت وزش باد طی سه روز آینده برای استان‌های واقع در جنوب غرب و جنوب کشور پدیده گرد و خاک پیش بینی شده‌ است. همچنین روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه وزش باد شدید در جنوب شرق کشور رخ می‌دهد که در برخی نقاط سبب پدیده گرد و خاک و کاهش دید افقی خواهد شد. از روز چهارشنبه تا جمعه نیز شاهد استقرار توده هوای سرد و کاهش محسوس دما در اکثر مناطق کشور خواهیم بود.

وی وضعیت آب و هوای استان تهران در روز چهارشنبه را نیمه ابری، به تدریج ابری، همراه با بارش پراکنده و وزش باد و همچنین بارش باران در اواخر وقت پیش بینی کرد و گفت: دمای هوای این استان در سردترین ساعت روز چهارشنبه به یک درجه زیرصفر و در گرمترین ساعت به هفت درجه بالای صفر می‌رسد. در روز پنجشنبه نیز این استان، شاهد آسمانی ابری، بارش باران و برف در بعد از ظهر و همچنین وزش باد شدید خواهد بود. بیشینه دما در این روز صفر و کمینه آن ده درجه زیر صفر پیش بینی شده‌ است.

۴۷۴۷

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.