تبلیغات

سامي يوسف به ترامپ اعتراض کرد

سامي يوسف به ترامپ اعتراض کرد

تابناک/ سامي يوسف در نامه‌اي به قانون وضع‌شده از سوي رييس‌جمهوري جديد آمريکا اعتراض کرده و نوشته است که اين ترامپ است که براي آمريکا خطرناک است نه مسلمانان.

سامي يوسف خواننده مسلمان که در جهان شهرت دارد در نامه اي اعتراض خود را به قانوني که دونالد ترامپ به تازگي وضع کرده و در آن ورود مردم ۷ کشور مسلمان را به مدت ۹۰ روز به آمريکا ممنوع اعلام کرده است، اعلام کرد.

متن نامه بدني شرح است: «من يک مسلمان و يک غربي هستم. من در خاورميانه متولد شدم و در کودکي همراه با خانواده‌ام به انگلستان آمدم. من در آنجا با ارزش‌هاي مثبتي که بين [فرهنگ] غرب و دين من مشترک بود، بزرگ شدم: برابري، آزادي دين، آزادي بيان، شموليت، احترام به تنوع [فرهنگي] و توجه به افرادي که کمتر خوشبخت هستند. من با آن ارزش‌ها شکل گرفتم؛ آنها ارزش‌هاي من هستند. به عنوان يک مسلمان که در غرب زندگي و کار مي‌کند، هرگز نيش تبعيض را حس نکردم، هرگز احساس نکردم که کنار گذاشته شده‌ام. تا الان.

با يک امضا از روي بي ملاحظگي روي تکه‌اي از کاغذ، دونالد ترامپ، رهبر قدرتمندترين کشور غربي، فرمان داده است که مسلمانان (لااقل فعلاً از کشورهاي خاصي) نه تنها «ديگري» هستند، بلکه بسيار خطرناکند به‌طوري که اجازه ورود آنها به ايالات متحده، روش زندگي آمريکايي را به خطر مي‌اندازد. من موافق نيستم رييس جمهور ترامپ! اين شما هستيد که آن را در معرض خطر قرار مي‌دهيد. شما با لفاظي‌هاي خود از زماني که به عرصه سياست قدم گذاشتيد اين کار را کرده‌ايد و اکنون که قدرت واقعي داريد نيز با فرمان خود چنين مي‌کنيد.

شما مي‌توانيد سعي کنيد که مطبوعات را ساکت کنيد، مهاجران را بيرون نگه داريد، نام مسلماناني را که اکنون در ايالات متحده هستند ثبت کنيد و مانع از ورود آنهايي که در خارج هستند شويد، يا خدمات بهداشتي را از شهروندان خود بگيريد، اما نمي‌توانيد ارزش‌هاي محبوب غربي را از قلب‌هاي آنهايي که دوستدار آنها هستند خارج کنيد. به ميليون‌ها نفري بنگريد که روز بعد از به قدرت رسيدن شما در سراسر جهان براي اين ارزش‌ها تظاهرات کردند. به فرودگاه‌هاي سرتاسر ايالات متحده در هفته گذشته بنگريد که در آنها تازه‌واردهاي خارجي با تشويق و آواز و فريادهاي «به خانه خوش آمديد» مورد استقبال قرار گرفتند. و بله، تابلوهاي بزرگي که بار ديگر اطمينان مي‌دادند: «ترامپ آمريکا نيست»

و اما هم‌کيشان مسلمان من در بخش‌هاي ديگر جهان، به ويژه در اروپا، چه بايد بکنند؟ آيا ما مي‌توانيم فقط بنشينيم و با آميزه‌اي از ترس و سرگرمي نظاره‌گر چيزي باشيم که در آمريکا ـ که زماني به عنوان چراغ آزادي و اميد به آن نگريسته مي‌شد ـ اتفاق مي‌افتد؟ خير. اکنون زمان اقدام است، زمان اينکه خودمان درباره کشور خود بياموزيم ـ اينکه چگونه عمل مي‌کند، تاريخ آن. اکنون زمان سخن گفتن است، زمان امضاي طومارها، راهپيمايي براي دفاع از ارزش‌هايي که مردمانِ باوجدان آنها را گرامي مي‌دارند، زمان رأي دادن در تمام انتخابات‌ها در حداقلي‌ترين شکل و در صورت امکان، سازمان‌دهي و تبديل شدن به يک رهبر. تلاش براي رفتار توأم با شرافت و عدالت، ما مي‌توانيم با جوهر دين خود هدايت شويم چرا که دين ما عشق به پروردگار و همسايه را به ما مي‌آموزد، آموزه‌اي که در کانون توجه مسيحيت و يهوديت نيز قرار داد.

ممکن است تکرار پديده عجيب رييس‌جمهور ترامپ در کشور شما، مضحک و غيرممکن به نظر برسد، اما به ياد داشته باشيد که اين پديده در ايالات متحده نيز غيرممکن به نظر مي‌رسيد، تا اينکه خيلي دير شد. اگر مي‌خواهيد از آنچه که در کشور شما ارزشمند است محافظت کنيد از اتفاقي که در آنجا افتاد درس بگيريد و اقدام کنيد.

ما با انتخابات آمريکا ديديم که بي‌تفاوتي و بي‌حسي مي‌تواند تبعات ويرانگري داشته باشد. اما طي چند روز، صحنه به طرز چشمگيري تغيير کرده است. اکنون ما شاهد انفعال در برابر بي‌عدالتي نيستيم؛ ما شاهد به هم پيوستن مردم با همه اديان و نژادها و سنين هستيم، مردمي که يکديگر را نه به‌رغم تفاوت‌هايشان، بلکه به خاطر تفاوت‌هايشان مي‌پذيرند. ما شاهد يک واکنش سريع و شديد به تهديد عليه ارزش‌هاي اصيلي هستيم که من به عنوان بخشي از ميراث اسلامي انگليسي خود اندوخته‌ام، ميراثي که در تمام اديان مشترک است. در ۱۰ روز اخير يک بيداري ايجاد شده است و در فرودگاه‌ها و خيابان‌هاي آمريکا و سراسر جهان ميليون‌ها نفر از مردم به روشني اعلام کرده‌اند که اين ارزش‌ها زنده اند و پايمال يا تسليم زور نخواهند شد.

جهان عکس‌العمل نشان داده است زيرا آنچه در معرض خطر قرار گرفته ارزش‌هايي نيستند که فقط در قانون اساسي ايالات متحده پايه‌گذاري شده باشند، بلکه اين ارزش‌ها در دروني‌ترين تار و پود چيزي که من معتقدم ما را انسان مي‌کند، محترم شمرده شده‌اند. امروز ما مسلمانان غربي به تنهايي براي پذيرش و درک متقابل مبارزه نمي‌کنيم، ما توسط بسياري از مردمان اطراف خود در جامعه پذيرفته و بالا برده شده‌ايم. و اين همان غربي است که من مي‌خواهم بخشي از آن باشم.

با تقديم احترام صادقانه
سامي يوسف»با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: تابناک

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.