تبلیغات

تولد نخستین شمش عناصر نادر خاکی ایران/ دستاورد بزرگ معادن ایران مرکزی

مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران با همکاری مسوولان طرح عناصر نادر خاکی (وابسته به ایمیدرو)، پس از 6 ماه تلاش، موفق به دستیابی دانش فنی استحصال عناصر نادر خاکی شد.

به گزارش اقتصادنیوز، مراسم رونمایی از نخستین شمش عناصرنادر خاکی ایران با حضور معاونان رییس جمهوری و رییس هیات عامل ایمیدرو برگزار شد. حضور سورنا ستاری و علی اکبر صالحی معاونان رییس جمهوری و مهدی کرباسیان رییس هیات عامل عامل ایمیدرو و همچنین استاندار البرز در این مراسم نشان از آن داشت که دستیابی ایران به دانش فنی استحصال این عناصر دستاورد بزرگی محسوب می‌شود.

آنگونه که ایمیدرو اعلام کرده، این محصول تحت عنوان شمش میش متال (Misch metal)، از 4 عنصر نادر خاکی شامل سریم، لانتانیوم، نئودینیوم و ایتریم با بیشترین میزان، تشکیل شده که مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران با همکاری مسوولان طرح عناصر نادر خاکی (وابسته به ایمیدرو)، پس از 6 ماه تلاش، موفق به دستیابی دانش فنی استحصال عناصر نادر خاکی شده و توانسته از مواد معدنی استخراج شده از معادن منطقه ایران مرکزی، نخستین شمش از عناصر نادر خاکی را با عیار 99 درصد تولید کند.

همچنین گفته شده پایلوت نیمه صنعتی استحصال این شمش در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران به گونه ای است که مراحل فرآوری آن (سنگ شکن، تولید کنسانتره و تولید شمش) قابل مشاهده است. از سویی قرار است نخستین واحد نیمه صنعتی استحصال شمش عناصر نادر خاکی نیز در سال آینده در منطقه ایران مرکزی احداث شود.

این گزارش می‌افزاید، شمش عناصر نادر خاکی اغلب در صنایع پیشرفته (های تک)، کاتالیست‌های پتروشیمی، شیشه و باطری‌های هیبریدی استفاده می‌شود.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار