تبلیغات

مجوز مجلس به وزارت کشور براي برگزاري الکترونيکي انتخابات شوراها

مجوز مجلس به وزارت کشور براي برگزاري الکترونيکي انتخابات شوراها

تسنيم/ با مصوبه مجلس وزارت کشور مجاز به برگزاري الکترونيکي انتخابات شوراها با تائيد هيات مرکزي نظارت بر اين انتخابات شد.

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در نشست علني امروز (سه شنبه، 12 بهمن ماه) مجلس شوراي اسلامي در جريان بررسي طرح اصلاح موادي از قانون تشکيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي کشور و انتخاب شهرداران مواد يک تا هشت اين لايحه را تصويب کردند.

بر اين اساس ماده 1 اين طرح ماده 3 قانون تشکيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي کشور و انتخاب شهرداران اصلاح شد.

براساس اين مصوبه مقرر شد دوره فعاليت شوراهاي اسلامي شهر و روستا از تاريخ تشکيل، چهار سال مي باشد که يک ماه پس از برگزاري انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا شروع مي شود و چهار سال بعد خاتمه مي يابد.

وکلاي ملت در ماده 2 اين طرح تبصره 1 ماده 10 مکرر قانون را اصلاح کردند که براين اساس مقرر شد در شوراي شهرستان از شوراي هر بخش يک نفر و از شوراهاي هر يک از شهرها تا يکصدهزار نفر جمعيت يک نفر و بيش از يکصدهزار نفر جمعيت دو نفر و شهر تهران سه نفر عضويت خواهند داشت.

بهارستان نشينان در ماده ديگري ماده 17 مکرر قانون را اصلاح و مصوب کردند وزارت کشور مي تواند با تأييد هيئت مرکزي نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي کشور تمام يا برخي از مراحل مربوط به برگزاري انتخابات را در تمام يا تعدادي از حوزه هاي انتخابيه به صورت رايانه اي برگزار نمايد.

نمايندگان مجلس در مصوبه ديگري مقرر کردند کساني که سابقه يک دوره کامل عضو اصلي شورا را دارا باشند به شرطي که در همان حوزه انتخابيه نامزد شوند از شرط مدرک تحصيلي معاف هستند.

وکلاي ملت همچنين مقرر کردند معتمدان دعوت شده از سوي فرماندار و بخشدار و اعضاي هيئت هاي اجرايي و نظارت از داوطلب شدن در حوزه انتخابيه مربوطه محرومند. استعفا از سمت هاي مذکور پس از قبول دعوت و شرکت در اولين جلسه تاثيري در اين محروميت ندارد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: تسنيم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.