تبلیغات

انتقاد آيت‌الله مکارم شيرازي از رفتار غيرمنطقي رئيس جمهور آمريکا

انتقاد آيت‌الله مکارم شيرازي از رفتار غيرمنطقي رئيس جمهور آمريکا

ايسنا/ آيت‌الله ناصر مکارم شيرازي از مراجع عظام تقليد، به دستور جديد رييس جمهور آمريکا واکنش نشان داد و تاکيد کرد: در حالي که خود اين کشور براي مسافران رواديد صادر مي‌کند؛ اما به قوانين خودش پايبند نيست و به تعهداتش عمل نمي‌کند، حال چگونه مي شود به چنين کشوري اعتماد کرد؟

اين مرجع تقليد روز چهارشنبه در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم،ضمن گراميداشت دهه فجر، اتحاد، توکل به خدا و فداکاري را سه عامل مهم در موفقيت پيروزي انقلاب اسلامي دانست و اظهار کرد: اين عوامل در پيروزي انقلاب بسيار تاثير گذار بودند و اگر بخواهيم انقلاب دوام داشت باشد بايد اين عوامل را در جامعه ترويج کنيم.

وي گفت: اين توکل بود که در کمتر از 10 روز حکومت 2500 ساله شاهنشاهي سقوط کرد و انقلاب اسلامي به پيروزي رسيد؛ اين در حالي بود که بسياري از افراد سقوط رژيم را غيرممکن مي‌دانستند.

آيت‌الله مکارم شيرازي، رهبري واحد در دوران نهضت اسلامي را بسيار مهم برشمرد و گفت: رهبري بود که اينها را جمع کرد و توکل داد و مردم را وادار کرد در مقابل رژيم شاهنشاهي بايستند. بدون رهبر نمي‌شود کاري کرد. اين عبرت بزرگي است که از تاريخ انقلاب اسلامي گرفته‌ايم و بايد اين درس را الگو خود قرار دهيم.


وي ضمن انتقاد از اعتماد برخي افراد به دولت‌هاي استکبار و استعمار، اظهار کرد: توکل به خدا يعني به ديگران و آمريکا اعتماد نکنيم؛ آمريکايي‌ها به خودشان وفادار نيستند؛ چگونه مي‌خواهد به تعهدات ديگران وفا کند؟

وي پايبندي به قوانين و تعهدات بين‌المللي را براي همه لازم دانست و افزود: هميشه چنين بوده است که اگر قومي تعهد مي‌کرد به آن پايبند بود و تعهدات قوم‌شان را مي‌پذيرفت، اگر چنين نباشد سنگ روي سنگ نمي‌ماند.کجاي دنيا چنين بي‌قانوني وجود دارد که امروز آمريکا به چنين بي‌قانوني‌اي دست زده است؟ اعتماد به کسي که خودش به خودش اعتماد ندارد، هرگز ممکن نيست و اين با مسائل اخلاقي و اصول بين‌المللي نيز نمي‌سازد که براي انتقام از اسلام بخواهند چنين دستوراتي صادر کنند.
وي خطاب به دولت آمريکا گفت: زادگاه تروريسم عربستان سعودي است، افرادي که برج‌هاي شما را ساقط کردند، رفت و آمد آنها آزاد است؛ در حالي که شما اجازه رفت و آمد به مردم ايران نمي‌دهيد
اين مرجع تقليد گفت: اين‌ها براي کساني که به اعتماد آمريکا شک داشتند درس و عبرت است؛ اما پرده‌ها کنار رفت و حالا اين اعتماد را ببينند. يقين بدانيد وقتي به خدا توکل کنيم، اينها نمي‌توانند لطمه‌اي به ما بزنند.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.