تبلیغات

افزایش عرضه نفت به رشد قیمت‎ها کمک کرده است

نخست وزیر عراق از تاثیر افزایش عرضه نفت خام بر بهبود قیمت‎های جهانی این کالا خبرداد و عنوان کرد که قیمت نفت تا سال ٢٠١٩ به سطح مورد نظر این کشور نمی‎رسد.

به گزارش شمانیوز:حیدر العبادی، نخست وزیر عراق روز سه‎شنبه (١٢ بهمن‎ماه) در یک نشست خبری در بغداد اظهار کرد: قیمت‏‎های جهانی نفت خام تا پیش از پایان سال ٢٠١٨ یا ٢٠١٩ به «سطوح مطلوب و مورد نظر» عراق نمی‎رسد.

وی افزود: تقاضا برای نفت خام افزایش یافته و این موضوع به افزایش قیمت‎ نفت کمک کرده است، اما هنوز به سطوح سال ٢٠١٣ نمی‎رسد.

نخست وزیر عراق بدون اشاره به قیمت نفت مطلوب برای عراق گفت: قیمت‎ نفت تا پیش از سال ٢٠١٨ یا ٢٠١٩ به «سطح مورد نظر» عراق نمی‎رسد.

به گزارش شانا، قیمت‌های جهانی نفت خام در نیمه دوم سال ٢٠١٤ ناگهان از رقم بالای ١٠٠ دلار به ٤٥ دلار برای هر بشکه و در برهه‎هایی به کمتر از ٤٠ دلار برای هر بشکه هم سقوط کرد.

تولیدکنندگان نفت جهان برای تغییر روند کاهشی قیمت‎‎ها که به شدت درآمد و بودجه‎ کشورهای بزرگ و کوچک عضو و غیرعضو اوپک را تحت فشار قرار داده است از فوریه سال ٢٠١٦ مذاکرات و رایزنی‎های دو و چندجانبه را برای بهبود شرایط بازار نفت آغاز کردند.

نتیجه این مذاکرات سرانجام به توافق اعضای اوپک برای کاهش تولید روزانه یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه ای و رساندن مجموع تولید به ٣٢ میلیون و ٥٠٠ هزار بشکه در روز و مشارکت کشورهای غیرعضو اوپک برای کاهش روزانه حدود ٦٠٠ هزار بشکه‎ای منتهی شد.

در پی اجرایی شدن توافق اوپک از یکم ژانویه (١٢ دی‎ماه) و مشارکت کشورهای غیرعضو این سازمان در برنامه کاهش تولید قیمت‎های جهانی نفت خام روند افزایشی در پیش گرفته است و هم اکنون به سطوح بالای ٥٠ دلار برای هر بشکه رسیده است.

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال در پایان معاملات دیروز (سه‎شنبه، ١٢ بهمن‎ماه) بازار آی سی یی (ICE) لندن با ٤٧ سنت افزایش به ٥٥ دلار و ٧٠ سنت برای هر بشکه رسید و قیمت نفت خام شاخص دابلیو تی آی آمریکا (WTI) با ١٨ سنت افزایش ٥٢ دلار و ٨١ سنت برای هر بشکه معامله شد.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.