تبلیغات

چگونه ترک ديوار را تعمير کنيد؟

چگونه ترک ديوار را تعمير کنيد؟

ايران بانو/ ترک ديوار مي تواند بخاطر مصالح نامرغوب و يا صدمه هاي وارده به ساختمان ايجاد شده باشد و خطرناک باشد. ترک ديوارهاي سيماني معمولا به شکل يک خط کشيده است که در طول ديوار پخش مي شود، اما ترک ديوارهاي آجري و آجرنسوز به شکل زيکزاک، از بين ملات است. ببينيد که آيا ترک به حدي است که نياز به يک تعميرکار حرفه اي باشد و يا خودتان مي توانيد آن را درست کنيد.
نحوه تعمير ترک ديوار:
آماده کردن ترک
معمولا پي ساختمان در معرض خيس شدن قرار دارد. از خشک بودن آجر، بلوک و سيمان، قبل از تعمير آن اطمينان حاصل کنيد. اگر عجله داريد، مي توانيد با سشوار آن ناحيه را خشک کنيد. اگر تعمير را شروع کنيد و ملات برگشت کند، يعني آب آن ملات زياد است و بايد بگذاريد تا بيشتر خشک شود. در ديوارهاي سيماني، زماني که ملات خشک شد، گرد و خاک را با فرچه و يا سيم مخصوص پاک کنيد. در ديوارهاي آجري و يا بلوک، ملات قديمي بين آجرها را درآورده و تمام گرد و خاک را از آن ناحيه پاک کنيد.
تعمير سيمان
اگر ترک به باريکي تار مو و يا خيلي نازک بود، کمي آن ناحيه را بيشتر سوراخ کنيد تا بتوانيد ملات بيشتري در آن بريزيد. حواستان باشد که ترک يا سوراخي که ايجاد مي کنيد، خيلي عميق نباشد. مصالح رزين پلي استر را با کاتاليزور رزين پلي استر مخلوط کنيد. با ماله، مخلوط رزين را به ناحيه ترک بکشيد و نوار فايبرگلاس مش را داخل آن فشار دهيد، قبل از اينکه رزين خشک شود. کمي رزين روي نوار فايبرگلاس بريزيد تا ترک پر شود. بگذاريد يک ساعت بماند تا خشک شود.
تعمير ملات آجر و بلوک
پي آجر و بلوک سيماني با ملاتي که بين آنها ريخته مي شود، مستحکم مي شود. زماني که مي خواهيد ملات قديمي را با قلم و چکش، از بين آنها بيرون بريزيد، احتياط کنيد. دقت داشته باشيد که ضربه هايي که مي زنيد، آرام باشد تا از ترک خوردن آن ناحيه جلوگيري شود. زماني که ملات قديمي را خالي کرديد، طبق دستورالعمل فروشنده، ملات جديد را مخلوط کنيد. محل هاي درز آجرها را با آب کمي مرطوب کنيد تا ملات جديد سريعتر بچسبد و خيلي سريع خشک نشود و از ترک جديد جلوگيري بشود. با ماله تخت کوچک، درزها را پر کنيد و روي ملات بکشيد تا صاف شود و هيچ حباب هوايي در آن وجود نداشته باشد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايران بانو

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.