تبلیغات

وزير بهداشت: خبر خوشي براي پرستاران ندارم

وزير بهداشت: خبر خوشي براي پرستاران ندارم

مهر/ وزير بهداشت با اشاره به مشکلات جامعه پرستاري، گفت: متاسفانه خبر خوشي براي پرستاران ندارم.

دکتر سيدحسن هاشمي در حاشيه مراسم گراميداشت روز پرستار در سالن اجلاس سران، اظهار داشت: تعداد پرستاران در کشور نسبت به تعداد پرستاران کشورهاي منطقه به ازاي هر تخت بيمارستاني، بسيار پايين است و براي رسيدن به متوسط تعداد پرستاران در کشورهاي منطقه، تعداد پرستاران فعلي در کشور بايد حداقل سه برابر افزايش پيدا کند بنابراين فشار کاري زيادي بر روي جامعه پرستاري است و ممکن است حقوق مردم و پرستاران، مغفول بماند.

وي ضمن تاکيد بر اهميت مراقبت بيشتر از مردم در بيمارستان ها و مراکز درماني، گفت: در نظام سلامت نياز زيادي به بهيار و کمک بهيار وجود دارد چراکه در حال حاضر، وظايف آنها مانند انتقال ويلچر و برانکارد را همراهان بيماران انجام مي دهند بنابراين با کمبود نيرو روبرو هستيم و اميدواريم اگر امسال اين اتفاق رخ نداد در دولت آينده حتما کمبود نيرو جبران شود زيرا در افزايش رضايتمندي مردم بسيار مهم و موثر است.

هاشمي با اشاره به معوقات جامعه پزشکي، پرستاري و ساير گروه هاي پزشکي و غيرپزشکي، اظهار داشت: مجلس اقدام بزرگي را انجام داد و بخش سخت کار اين بود که مجلس با پرداخت اين معوقات، موافقت کند و در حال حاضر بيش از ۵ ماه از مصوبه مجلس گذشته و با وجود اينکه بخشي از مطالبات کادر درماني پرداخت شده، اما هنوز برخي از همکاران ما بلکه اکثريت آنها بيش از يکسال است که مطالبات خود را دريافت نکرده اند.

وزير بهداشت خاطرنشان کرد: معاون اول رئيس جمهور قول داد که دولت بتواند تا قبل از پايان سال، معوقات کادر درماني را پرداخت کند و بيمه ها حتما بايد به تعهدات خود عمل کنند و تامين اجتماعي هم که حق بيمه درمان را دريافت کرده بايد بدهي خود به بيمارستان هاي دولتي را پرداخت کند که در غير اين صورت ممکن است مشکلاتي براي بيمه شدگان سازمان تامين اجتماعي به وجود آيد که مسئولان اين سازمان بايد پاسخگوي اين مشکلات باشند.

هاشمي اظهار داشت: متاسفانه خبر خوشي براي پرستاران ندارم همه ما مي دانيم که اين قشر مهربان و زحمت کش و داراي کار سخت و ويژه مراقبت از جان انسان ها، چه جايگاه والايي دارند. متناسب با جايگاهي که دارند، انتظار است که در جامعه، بيش از اين مورد احترام قرار گيرند و حق و حقوق آنها مورد توجه مسئولان قرار گيرد و به تعريف و تمجيد اکتفا نشود و وضعيت معيشتي، سلامتي خود و خانواده آنها در نظر گرفته شود.

وزير بهداشت ابراز اميدواري کرد که جامعه پرستاري در آينده، بيشتر مورد تکريم جامعه و مسئولان قرار گيرد چرا که احترام به آنها، احترام به خودمان، جسم، والدين و فرزندانمان است.

هاشمي با بيان اينکه جامعه پزشکي و پرستاري هميشه بايد محترم بماند، گفت: اين قشر زحمت کش واسطه اي بين خدا و مردم براي شفاي بيماري آنها هستند.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: مهر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.