تبلیغات

ديدار هيات پارلماني ايران با رؤساي مجلس سنا و ملي الجزاير

ديدار هيات پارلماني ايران با رؤساي مجلس سنا و ملي الجزاير

ايسنا/ هيات پارلماني ايران، به صورت جداگانه با رؤساي مجلس سنا و ملي الجزاير ديدار کرد و پيام دعوت رسمي علي لاريجاني را جهت شرکت در"کنفرانس بين‌المللي حمايت از مردم" فلسطين" در تهران تقديم آنها کرد.

به گزارش ايسنا، هيأت مجلس شوراي اسلامي متشکل از مصطفي کواکبيان و سيدمصطفي ذوالقدر که صبح چهارشنبه به منظور تسليم پيام دعوت رسمي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي جهت شرکت در کنفرانس بين المللي حمايت از مردم فلسطين وارد الجزائر شده بود عصر همان روز ابتدا با محمد العربي ولد خليفه رئيس مجلس ملي مردمي الجزائر ديدار و دعوتنامه همتاي ايراني را تسليم وي کرد.

رئيس مجلس ملي مردمي الجزائر در اين ديدار ضمن تشکر از دعوت و تقدير از تلاش ارزشمند کشورمان براي برگزاري اين کنفرانس، ضرورت احقاق حقوق ملت فلسطين را خاطرنشان ساخت و با اشاره به مشکلات جهان اسلام و منطقه، لزوم مقابله با پديده تروريسم و فراگير نمودن صلح و ثبات در منطقه را مورد تاکيد قرار داد.

هيئت ايراني پس از آن، در ملاقات جداگانه با عبدالقادر بن صالح رئيس مجلس سناي الجزاير نيز پيام دعوت کتبي رئيس مجلس شوراي اسلامي براي شرکت در کنفرانس بين المللي حمايت از ملت فلسطين را تسليم وي کرد.

در اين ديدار بن صالح نيز ضمن تشکر از دعوت و تأکيد بر اهميت برگزاري اين نشست در شرايط جاري، خاطرنشان کرد: الجزاير در کنار جمهوري اسلامي ايران از حقوق عادلانه مردم فلسطين حمايت مي‌کند.

وي با تشريح اقدامات دولت الجزاير در کمک به برقراري صلح و ثبات در کشورهاي ليبي و مالي، آمادگي کشورش را براي توسعه مناسبات دوجانبه با جمهوري اسلامي ايران مورد تاکيد قرار داد.

هيات ايراني همچنين در ديدار جداگانه با نورالدين بلمداح رئيس کميسيون امور خارجي مجلس ملي مردمي الجزاير ضمن تاکيد بر دعوت مجلس شوراي اسلامي، راههاي گسترش روابط پارلماني فيمابين را مورد بحث و بررسي قرار داد.

بر اساس گزارش سفارت ايران در الجزاير، در ادامه برنامه‌هاي سفر هيات ايراني امروز پنجشنبه علاوه بر ملاقات و گفت‌وگو با رشيد بوغربال رئيس کميسيون امور خارجي مجلس سنا، در مراسم مردمي جشن پيروزي انقلاب که با حضور هموطنان مقيم اين کشور به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامي در محل سفارت جمهوري اسلامي ايران در الجزاير برگزار مي‌شود شرکت خواهد کرد.

به گزارش ايسنا کنفرانس بين المللي حمايت از مردم فلسطين قرار است در روزهاي 2 و 3 اسفند ماه ۹۵ با حضور مقامات پارلماني کشورهاي اسلامي و برخي شخصيت‌هاي برجسته توسط مجلس شوراي اسلامي در تهران برگزار شود.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.