تبلیغات

ناسا براي شناخت تاريخچه منظومه خورشيدي دو ماموريت تازه را آغاز مي کند

ناسا براي شناخت تاريخچه منظومه خورشيدي دو ماموريت تازه را آغاز مي کند

ديجياتو/ به گفته دانشمندان، بعد از واکنش هليوم و هيدروژن موجود در خورشيد، حيات شکل گرفت و حالا ناسا اعلام کرده که به منظور شناخت تاريخچه اوليه منظومه خورشيدي (يعني ده ميليون سال بعد از اين رويداد) قصد دارد دو ماموريت فضايي تازه را آغاز نمايد.
در جريان ماموريت هاي دوگانه ناسا که Lucy و Psyche نام گرفته اند قرار است چندين سيارک فلزي شناور در کمربند سياره اي و همچنين مدار مشتري مورد ارزيابي قرار گيرند.
در مورد Lucy بايد بگوييم در اصل نوعي فضاپيماي رباتيک است که قرار شده در سال 2021 عازم اين ماموريت شود و همزمان با آغاز به کارش موفقيت هاي ماموريت «افق هاي نو» ناسا را تکرار کند.
پيش بيني شده اين فضانورد در سال 2025 به سيارک اصلي برسد و بعد از آن چند سالي را در آنجا سپري نمايد تا به مطالعه شش سيارک تروجان (سيارک هايي که در نقاط لاگرانژي چهارم و پنجم سياره هاي بزرگ منظورمه خورشيدي مي گردند) متعلق به مشتري بپردازد. اين سيارک ها ظاهرا در قالب دو خوشه مختلف به دور خورشيد مي چرخند.
در مورد سيارک هاي تروجان بايد بگوييم بقاياي موادي هستند که در تشکيل سياره هاي ديگر به کار رفته اند و به همين خاطر حاوي اطلاعات ارزشمندي در خصوص تاريخچه منظومه خورشيدي خواهند بود.

گفتني است طبق اعلام ناسا Lucy حامل نسخه هاي به روز شده اي از تجهيزات علمي RALPH و LORRI خواهد بود که هم اکنون در کاوشگر افق هاي نو به کار رفته اند.
چند سال بعد از Lucy هم ماموريت Psyche آغاز مي شود و طبق برنامه ريزي ها در سال 2023 عازم يک سيارک فلزي عظيم به نام 16 Psyche مي گردد. اين سيارک از آهن و نيکل ساخته شد و سه برابر دورتر از زمين به دور خورشيد مي چرخد.
دانشمندان باور دارند 16 Psyche هسته فلزي منجمدي از يک سياره هم اندازه با مريخ است که ميلياردها سال قبل در اثر بروز رويدادهاي ميان سياره اي ايجاد شد.
به گفته Lindy Elkins-Tanton ناظر اصلي اين پروژه، 16 Psyche تنها شي شناخته شده از نوع خود درون منظومه خورشيدي است و انجام اين ماموريت تنها راهي است که امکان مشاهده اين اجرام را براي انسان فراهم مي کند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ديجياتو

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.