تبلیغات

وضعيت روند بررسي استيضاح دانش‌آشتياني از زبان کوچکي‌نژاد

وضعيت روند بررسي استيضاح دانش‌آشتياني از زبان کوچکي‌نژاد

باشگاه خبرنگاران/ يکي از نمايندگان درخواست‌کننده استيضاح دانش‌آشتياني گفت: بعد از پايان تعطيلي يک هفته‌اي مجلس استيضاح وزير آموزش و پرورش در کميسيون بررسي مي‌شود.

خالقي"جبار کوچکي‌نژاد" در واکنش به اظهارات وزير آموزش و پرورش (اينجا بخوانيد) مبني براينکه محورهاي استيضاح‌کنندگان وي مربوط به فاني وزير پيشين مي‌شود، گفت: درخواست‌کنندگان استيضاح دانش‌آشتياني محورها را ضعف مديريت، تغييرات وسيع ناکارآمد و انتصاب برخي معاونان بدون هيچگونه ارتباط با حوزه کاري در سطح وزارتخانه قرار داده‌اند.

رئيس کميته تحقيق و تفحص از صندوق ذخيره فرهنگيان با بيان اينکه اين‌گونه انتصابات مورد قبول نمايندگان و فرهنگيان نيست، تصريح کرد: اين موضوع که مشکل صندوق ذخيره فرهنگيان و بانک سرمايه در زمان وزارت دانش‌آشتياني بوجود نيامده صحيح است اما اکنون مديراني کاملا سياسي در آنجا قرار داده شده است.

يکي از درخواست‌کنندگان استيضاح دانش‌آشتياني افزود: برخي تغييرات مديريتي از سوي وي به شدت سياسي بوده و اکنون مشکلاتي در حال بروز است يا اينکه ما طي تحقيق و تفحص به صورت کتبي به وزارتخانه آموزش و پرورش نامه‌اي مبني بر عدم تغييرات در مسئولان صندوق ذخيره فرهنگيان و بانک سرمايه ارسال کرديم اما همچنان وزير در حال تغييرات مديريتي است.

وي تاکيد کرد: هدف ما از ارسال نامه اين بود که به دليل انجام تحقيق و تفحص بايد مديران تغييري نداشته باشند تا کار به اتمام برسد، اکنون مديران جديد نسبت به سوالات و تحقيقات ما اظهار بي‌اطلاعي مي‌کنند البته توانستيم از طريق بانک مرکزي از برخي تغييرات در بانک سرمايه جلوگيري کنيم اما به طور مثال دانش‌آشتياني براي تغيير مدير عامل بانک سرمايه فشار بسياري آورد.

عضو کميسيون آموزش، تحقيقات و فناوري با اشاره به اينکه تمامي بخش‌هاي مجلس به کارآمدي رئيس سازمان نوسازي باور داشتند، تصريح کرد: وي در اين سازمان منشا تحولات و پيشرفت بود که وزير با قرار دادن مديري خارج از حوزه آموزش و پرورش موجب آسيب اين سازمان شد.

رئيس کميته تحقيق و تفحص از صندوق ذخيره فرهنگيان اظهار داشت: اکنون درخواست‌کنندگان استيضاح دانش‌آشتياني نامه خود را به هيئت رئيسه مجلس تقديم کرده‌اند و براساس قانون بايد طي ده روز اين درخواست به کميسيون آموزش، تحقيقات و فناوري براي بررسي ارائه شود که تاکنون اين 10 روز به اتمام نرسيده است.

يکي از نمايندگان درخواست‌کننده استيضاح دانش‌آشتياني خاطرنشان کرد: مسلما بعد از 24 بهمن ماه و اتمام تعطيلي مجلس استيضاح دانش‌آشتياني در کميسيون آموزش، تحقيقات و فناوري بررسي خواهد شد.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: باشگاه خبرنگاران

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.