تبلیغات

تناسب اندام/ هفت راهکار سلامتي براي کاهش وزن سريع

تناسب اندام/ هفت راهکار سلامتي براي کاهش وزن سريع

چاره چي/ براي خيلي از ما که در زندگي کم تحرک امروز دچار اضافه وزن هستيم کاهش سريع وزن يک ايده آل جدي و لذت بخش است. اين که بتوانيم در بازه زماني بسيار کمي وزن مان را کم کنيم کار بسيار دشواري است. در اين مطلب به نکاتي اشاره شده است که بتوانيد سريع وزن تان را کم کنيد.
۱- چاي سبز بنوشيد
تحقيقات اخير نشان داده اند که نوشيدن چاي سبز به مقدار سه استکان در روز ميتواند تا ۷۰ کالري اضافه در ۲۴ ساعت از بدن شما مصرف کند. با يک حساب ساده در ميابيم که اگر به مدت يک سال چاي سبز را در رژيم غذايي خود داشته باشيد، تا ۳/۵ کيلوگرم بدون هيچ گونه ورزش و رژيم سخت وزن کم خواهيد کرد. به طور کلي پيشنهاد مي کنيم چاي سبز را جايگزين مصرف چاي سياه خودماني کنيد.ضرر نخواهيد کرد!!!
۲- آهن مصرف کنيد
در صورتي که تاثير آهن را در بدن نميدانيد توالي زير را دنبال کنيد. بدن انسان در صورتي وزن کم مي کند و کالري از دست مي دهد که گرم شده باشد. دماي بدن در صورتي بالا مي رود که گردش خون بالا برود. بالارفتن سرعت گردش خون در گرو وجود اکسيژن کافي در خون است. آهن وظيفه انتقال اکسيژن در خون را دارد! پس با اين نتيجه گيري سرعت کاهش وزن رابطه مستقيم با ميزان آهن در خون دارد. گوشت قرمز و سبزيجات به خصوص اسفناج منبعي غني از آهن هستند.
۳-نمک را حذف کنيد
تاثير سديم يا نمک طعام در آب بدن، باعث ورم کردن و چاق نشان دادن صورت و بدن شما خواهد شد. اگرچه بر اساس سازمان هاي سلامت در سراسر جهان ۲۴۰۰ ميلي گرم سديم (يا يک قاشق غذاخوري) اندازه استاندارد مصرف نمک در طول روز است، اگرچه با اندازه گيري هاي اين سازمان مصرف نمک در بيشتر خانه ها بيشتر از دوبرابر اين مقدار است. پس از همين امروز با اين فاجعه مبارزه کرده و حواس تان به ميزان مصرف سديم روزانه خود باشد. از ميان وعده هاي پر نمک مانند چيپس به شدت خودداري کنيد.
۴- وزرش را شروع کنيد
احتمالا تصميم بر کاهش وزن گرفته ايد. چه امروز يا چه هفته آينده يا سال ديگر بالاخره بايد ورزش و تحرک را آغاز کنيد. جدا از اين که در چه سني هستيد، هميشه فعاليت هايي متناسب با سن خود پيدا خواهيد کرد که گردش خون بدن شما را بالا ببرد. ضمنا اين تصور که براي آب شدن چربي هاي اضافه بدن بايستي حرکات سنگين و فشرده انجام داد کاملا غلط است و گردش خون در بدن حتي با حرکات نرمشي و کششي نيز افرايش پيدا کرده و کمک بسياري به لاغر تر شدن شما خواهد کرد.
۵- فلفل و ادويه را به هر چيزي اضافه کنيد
بر اساس مشاهدات اخير دانشمندان، خوردن فلفل تند مي تواند تا حد به سزايي متابوليسم بدن را بالا برده و سرعت از دست دادن کالري را افزايش دهد. علاوه بر اين خوردن غذا به همراه فلفل تند و ادويه باعث کم شدن اشتهاي شما شده که به طور کلي شما را از خوردن غذا بيش از حد باز مي دارد. پس اصولا با اضافه کردن ادويه تند با يک تير دونشان زده ايد.
۶- خواب، خواب، خواب
بگذاريد اين مطلب را با ذکر يک اصل در علم تربيت بدني توضيح دهيم. يکي از اصول افزايش يا کاهش وزن مثلث بدن است. اين مثلث که زواياي آن خواب، خوراک و ورزش است تاکيد ويژه اي بر اين سه عمل دارد. در صورتي که هر يک از آن ها کامل و به درستي انجام نشوند احتمالا به هدف ايده آل خود نخواهيد رسيد. خواب همانند دکمه ريست کامپيوتر در بدن انسان عمل کرده و در آن کاتابوليسم ( رساندن مواد معدني و مورد نياز به ارگان هاي مختلف) اتفاق مي افتد پس هر چه مقدار و کيفيت خواب شما بيشتر باشد قطعا سريع تر به مقصود خود خواهيد رسيد. اين گمان غلط که هرچه خواب کمتر داشته باشيد وزن تان بيشتر کاهش پيدا مي کند را کنار بگذاريد زيرا ماجرا دقيقا عکس اين است.
۷- آب کافي
در صورتي که آب کافي به بدن شما برسد عمليات سوزاندن کالري بسيار سريعتر طي شده و سريع تر به نتيجه خواهيد رسيد. ۸ ليوان آب در روز براي يک انسان بالغ لازم و کافي است. سعي کنيد اين مقدار را هر روز به بدن خود برسانيد.
نکته مهم
روش هاي گفته شده در بالا زماني که به صورت گروهي انجام شوند قطعا تاثير سريع بسزايي در لاغري شما خواهد داشت به طوري که اگر صبح اين برنامه را شروع کنيد حتما آخر شب نتيجه آن روز را حس خواهيد کرد.
چند ترفند براي بالابردن سرعت لاغري
صبحانه با ميزان پروتئين بالا ميل کنيد. در اين صورت در طول روز کمتر گرسنه مي شويد.
نيم ساعت قبل از وعده غذايي آب مصرف کنيد تا سرعت کاهش وزن شما در طول کاهش وزن ۴۴ درصد افزايش يابد.
غذاي خود را آهسته ميل کنيد. در اين حالت زودتر احساس سيري کرده و مدت بيشتري سير خواهيد ماند.
بشقاب کوچک تر استفاده کنيد. تحقيقات نشان مي دهند خوردن در بشقاب کوچک شخص را متقاعد به کمتر خوردن غذا ميکند.
همچنين در صورتي که مي توانيد غذاي خود را با چنگال ميل کنيد تا زود تر سير شويد.منبع:

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.