تبلیغات

قيمت انواع کود پرمصرف

قيمت انواع کود پرمصرف

تسنيم/ مدير عامل شرکت خدمات حمايتي کشاورزي ايران با اشاره به اينکه نرخ انواع کود براي سال آينده تغيير نخواهد داشت، قيمت انواع کودهاي پرمصرف را اعلام کرد.

يزدان سيف امروز در نشست خبري شرکت خدمات حمايتي کشاورزي در پاسخ به تسنيم با اعلام اينکه نرخ انواع کودهاي کشاورزي در سال آينده تغييري نخواهد داشت اظهار کرد: قيمت هر کيسه کود 50 کيلوگرمي دي آمونيوم فسفات در روستا 109 هزار تومان بود که نرخ اين محصول به 100 هزار تومان کاهش يافته و با اين نرخ در سال آينده عرضه خواهد شد.

وي با اشاره به نرخ ساير کودها براي سال آينده گفت: هر کيسه کود 50 کيلوگرم سوپر فسفات ساده نيز در سال آينده 24 هزار تومان خواهد بود و نوع سوپر فسفات تريپل آن در کيسه‌هاي 50 کيلوگرمي و تحويل در روستا 55 هزار تومان است.

مدير عامل شرکت خدمات حمايتي کشاورزي ايران با اشاره به نرخ ساير کودها که با هزينه حمل و نقل محاسبه شده و در روستا تحويل کشاورزان داده مي‌شود گفت: هر کيسه کود 50 کيلوگرمي سولفات پتاسيم نيز 75 هزار تومان و کيسه‌هاي 9 کيلوگرمي سولفات پتاسيم 13 هزار و 900 تومان به دست کشاورزان خواهد رسيد.

سيف افزود: هر کيسه 50 کيلوگرمي کود کلرر تحويل در روستا به دست کشاورزان نيز 35 هزار تومان و کود اوره 50 کيلوگرمي 38 هزار و 500 تومان خواهد بود.

وي با اشاره به کيفيت کودهاي مصرفي کشاورزان گفت: تمامي اين کودها با بهترين فرمولاسيون به کشاورزان عرضه مي‌شود و قابل رقابت با نمونه‌هاي مشابه خارجي است اما در بخش دانه‌بندي تفاوت و نقطه ضعفي وجود دارد.

مدير عامل شرکت خدمات حمايتي کشاورزي در توضيح بيشتر، گفت: عدم رعايت دانه‌بندي باعث مي‌شود که کشاورزان در زمان پاشيدن اندکي مشکل داشته باشند که با مذاکره با توليدکنندگان در حال رفع اين نقيصه هستيم.

سيف همچنين با اشاره به کودهاي جديدي که قرار است در سال آينده به سبد کودي کشور اضافه شود گفت: کارگروهي متشکل از شرکتهاي پتروشيمي و فعالين اين بخش تشکيل شده است تا براي سال آينده 3 کود ازته به سبد کودي کشاورزان اضافه شود.

وي يادآور شد: به زودي با همکاري پتروشيمي شيراز کود نيترات آمونيوم وارد چرخه مصرف خواهيم کرد.

مدير عامل شرکت خدمات حمايتي کشاورزي تاکيد کرد: در دو سال اخير 200 هزار تن ظرفيت توليد داخل در حوزه‌هاي فسفاته و پتاسه اضافه شده و جايگزين واردات شده است.

سيف تاکيد کرد: بر اساس توافق صورت گرفته با اتحاديه توليدکنندگان کودهاي کشاورزي قرار شده است تا در ميزان توليد داخلي افزوده شود تا بتوانيم واردات را کاهش دهيم.

وي همچنين در واکنش به اظهارات معاون وزير جهاد کشاورزي در خصوص کاهش تنوع در سموم و بي‌کيفيتي برخي از آنها گفت: عرضه سموم کشاورزي در کشور بايد تحت نمايندگي شرکتهاي اصلي صورت گيرد زيرا وقتي شرکتهاي متفرقه اقدام به واردات مي‌کنند به مسئوليت اجتماعي خود در خصوص رعايت کيفيت آنها عمل نمي‌کنند و در مواردي شاهد نارضايتي کشاورزان هستيم.

مدير عامل شرکت خدمات حمايتي کشاورزي با اشاره به اينکه در اين شرايط بايد به اشتغال داخلي نيز توجه شود گفت: با توليد مشترک با شرکتهاي خارجي مي‌توانيم علاوه بر حفظ اشتغال کيفيت سموم عرضه شده در بازار را رعايت کنيم تا رضايت کشاورزان نيز جلب شود.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: تسنيم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.