تبلیغات

توليد خودرو در جهان افزايش يافت/ سهم۲۸ درصدي چين

توليد خودرو در جهان افزايش يافت/ سهم۲۸ درصدي چين

مهر/ توليد خودرو در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ برابر با ۴۶.۵ميليون دستگاه بوده که از رشدي ۲ درصدي برخوردار بوده است؛در اين ميان چين با سهم ۲۸درصدي، بيشترين ميزان توليد را در بين کشورهاي جهان داشته است.
آمار سازمان بين المللي توليدکنندگان خودرو (OICA) حاکي از آن است که کل توليد خودرو در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ برابر با ۴۶.۵ ميليون دستگاه بوده که در مقايسه با سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ با ۲ درصد رشد همراه بوده است.

بر اين اساس، در بين کشورهاي منتخب بيشترين افزايش توليد در فصل دوم ۲۰۱۶ مربوط به رشد توليد خودرو در کشورهاي کانادا با ۱۳ درصد، انگليس با ۱۲.۲ درصد، جمهوري چک با ۱۱.۸ درصد، اسپانيا با ۱۱.۲ درصد و ايتاليا با ۱۰.۳ درصد بوده و بالاترين افت توليد نيز مربوط به کشورهاي برزيل با ۲۱ درصد، مالزي با ۱۹.۷ درصد، روسيه با ۱۶ درصد و تايوان با ۹.۹ درصد بوده است.

حضور جمهوري چک در رده سوم بيشترين افزايش توليد با رقمي معادل ۱۱.۸ درصد، از آنجا قابل توجه است که اتاق تهران هفته گذشته يک هيات تجاري به اين کشور اعزام کرد که طي آن اخباري از مذاکرات جدي خودروسازان دو کشور و علاقمندي چک‌ها براي حضور در صنعت خودروي ايران منتشر شد.

مقايسه کشوري نشان مي دهد که کشور چين با سهم ۲۸درصد در صدر توليدکنندگان خودرو جهان در فصل دوم سال ۲۰۱۶ قرار داشته است. کشورهاي آمريکا با سهم ۱۴درصد، ژاپن با سهم ۱۰ درصد، آلمان با سهم ۷درصد، جمهوري کره و هند با سهم ۵ درصد، مکزيک با سهم ۳.۷ درصد و اسپانيا با سهم ۳.۵ درصد در رده هاي بعدي توليد خودرو در جهان قرار دارند که در مجموع، هشت کشور مذکور، بيش از ۷۴ درصد از کل توليد خودرو در جهان را برعهده داشته اند.

کشور ايران نيز با توليد ۵۶۲هزار دستگاه خودرو در فصل دوم ۲۰۱۶ از رشد ۱.۲ درصد در اين فصل در مقايسه با فصل مشابه سال ۲.۱۵ برخورداد بوده است. سهم کشورمان از توليد جهاني خودرو در فصل دوم ۲۰۱۶ حدود ۱.۲۱ درصد بوده که نسبت به فصل دوم ۲.۱۵ تغيير چنداني نداشته است.

توليد خودرو در کشور ترکيه نيز در فصل دوم ۲۰۱۶ حدود ۷۲۵هزار دستگاه بوده که با توجه به رشد ۸.۷ درصدي در مقايسه با فصل مشابه ۲۰۱۵، سهم اين کشور از توليد جهاني خودرو در فصل دوم ۲۰۱۶ بهبود يافته است.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: مهر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.