تبلیغات

راهکارهايي براي جلوگيري از چرب شدن موها

راهکارهايي براي جلوگيري از چرب شدن موها

سيمرغ/ افرادي که موهاي چربي دارند دائما از چرب شدن زودهنگام موهايشان گله مي کنند.در اين مطلب قصد داريم به شما راهکارهايي ارائه دهيم تا با به کار گرفتن آن ها دير تر موهايتان چرب شود.با ما همراه باشيد.
۱- موهايتان را زود به زود بشوييد، اما نه هر روز
شست و شوي روزانه، چربي موها را زود تر از زمان معمول از بين مي‌برد و باعث مي‌شود موها براي جبران چربي از دست رفته بيش از قبل اقدام به توليد چربي کند. اگر شما به صورت طبيعي داراي موهاي چرب هستيد، توصيه مي‌شود که موهاي خود را هر ۲ يا ۳ روز يک بار بشوييد.
شامپويي بيابيد که مختص موهاي چرب توليد شده است. بهترين نوع شامپو، شامپويي است که چربي اضافه را بدون اينکه موهايتان را خشک کند از بين ببرد. شايد نياز باشد چند بار سعي و خطا کنيد تا شامپوي خوب و سازگاري بيابيد، همچنين مي‌توانيد از آرايشگرتان نيز در اين مورد مشورت بگيريد.
يک بار در ماه از شامپوهاي شفاف کننده استفاده کنيد. اين شامپو ها ساخته شده‌اند تا هرگونه آثار و رسوبات چربي موها و محصولات آرايشي موها را از بين ببرند. از اين نوع شامپو به عنوان شامپوي روزانه ي خود استفاده نکنيد، چرا که ممکن است چربي موهاي شما را از بين ببرد و آن را تحريک کند تا چربي بيشتري توليد کند. در عوض، براي شست و شوي روزانه ي موهاي خود از يک شامپوي ملايم استفاده نماييد تا موهاي شما را از چربي مورد نيازش محروم نکند.
۲- حواستان به نرم کننده هاي مو باشد
از ماليدن نرم کننده به ريشه موهايتان خود داري کنيد، چرا که اين پوست سر پس از گذشت چند ساعت از شست و شو خودش چربي توليد کرده و ريشه موها را مرطوب مي‌کند. نرم کننده در‌ واقع بخش‌هاي انتهايي موهاي خشک را تغذيه مي‌کند، بنابراين سعي کنيد فقط به نيمه پاييني موهايتان آنرا بماليد.
اگر موهاي شما به سادگي ژوليده مي‌شود، به آن چيزي بماليد که خاصيت نرم کنندگي دارد، مثلا مقدار خيلي کمي روغن زيتون تاثير خيلي خوبي دارد. به‌قدري که کف دستانتان کمي براق شود روغن زيتون ريخته، سپس به موهاي دور از پوست سرتان بماليد.
اگر موهاي شما خيلي چرب است، ممکن است به نرم کننده احتياجي نداشته باشيد. اگر چه بد نيست که انتهاي موهايتان را نرم کننده بماليد تا از خشک شدن آن جلوگيري کند.
۳- مراقب محصولات آرايشي که براي موهايتان استفاده مي‌کنيد باشد
مقدار زيادي از اين محصولات استفاده نکنيد، اگر نه وزن مويتان زياد شده و اضافات اين محصولات روي سرتان ته نشين مي‌شود. از ژل هاي کرمي استفاده نکنيد، چرا که حتي زماني که موهايتان چرب نيست آن را چرب نشان مي‌دهند.
مراقب محصولاتي که درخشندگي زيادي به موهايتان مي‌دهند باشيد. استفاده از اين محصولات براي کساني که موهاي چرب دارند مي‌تواند موها را چرب تر نشان دهد. زماني که در مورد محصول خاصي شک داريد، آن را فراموش کنيد.
۴- فقط زماني موهاي خود را شانه کنيد که نياز است
موهايتان را بيش از حد شانه نکنيد، چرا که اين کار غدد چربي پوست سر را تحريک کرده و به احتمال زياد توليد چربي بيشتر خواهد شد.
۵- سعي کنيد مدام به موهايتان دست نزنيد!
مخصوصا پس از پخت و پز يا خوردن غذاهاي چرب، چرا که ممکن است چربي غذا را به موهايتان منتقل کنيد. همچنين زماني که مي‌خواهيد آرايش کنيد، موهايتان را به پشت جمع کنيد و با انگشتاني که به لوازم آرايش ماليده شده به موهايتان دست نزنيد. همچنين با دست نزدن مداوم به موهايتان، آن را پاکيزه نگاه داريد و براي مرتب کردنش به جاي دستانتان از يک شانه استفاده نماييد.
۶- موهايتان را با آب گرم بشوييد و سپس با آب سرد آب کشي کنيد
اين کار کاتيکل هاي موهايتان را مي بندد و درخشان مي کند. آب داغ، چربي موها و پوست سرتان را از بين مي‌برد و باعث مي‌شود تا دوباره پوست سرتان چربي ترشح کند. اين اتفاق باعث مي‌شود موهايتان چرب و کارتان براي شانه کردن و مدل دادن سخت شود.
در آب کشي نهايي مقدار کمي سرکه را تست کنيد! از ۱ قاشق سوپ خوري در يک ليوان شروع کنيد.
۷- انتهاي نامرتب موهايتان را مرتبا اصلاح کنيد
اين کار از آسيب رسيدن به موها جلوگيري کرده و موهايتان را پر پشت و ضخيم‌تر نشان مي‌دهد.
۸- راهي را براي زمان هايي که بايد سريع از خانه خارج شويد و موهايتان چرب است پيدا کنيد
مي‌توانيد از پودر بچه يا شامپوي خشک استفاده کنيد تا موهايتان کمتر چرب به نظر بيايد. به سادگي آن را به ريشه ي موهايتان زده، سپس موهاي خود را شانه کنيد. اما حواستان باشد مقدار زيادي پودر نزنيد، چرا که سفيدي هايي روي موهايتان نمايان خواهد شد.
۹- موهاي خود را به دور از پيشاني تان سشوار بکشيد
پيشاني شما مي‌تواند يک ناحيه ي چرب از پوست سرتان باشد. بنابراين دور نگاه داشتن موها از پيشاني به شما کمک مي‌کند تا اطمينان حاصل کنيد موهايتان چربي را از پوست شما جذب نمي‌کند.
اگر نمي‌خواهيد موهاي خود را سشوار بکشيد، موهاي خود را به دور از صورتتان جمع کرده و ببنديد تا به صورت طبيعي خشک شود، پس در حين خشک شدن از صورتتان دور مانده است.
۱۰- موهايتان را مرتبا صاف نکنيد
صاف کردن مو چه با استفاده از اتوي مو و چه با استفاده از فرآيند هاي شيميايي کاملا به موهاي شما آسيب مي‌ رساند. گرماي توليد شده توسط اتوهاي مو ممکن است باعث شود موهاي شما چربي توليد کند، و از آنجا که شما موهايتان را لمس مي‌کنيد تا صافش کنيد، ريسک اين اتفاق بيشتر نيز مي‌شود.
۱۱- فر هايتان را در آغوش بگيريد
از آنجايي که موهاي فر روي پوست سر نمي خوابند، دير تر چرب مي‌شوند! اگر شما به صورت طبيعي موهايي فر داريد آن را به رخ بکشيد.
۱۲- نکات ديگري در باره مراقبت از موهايتان
براي درخشان تر کردن موهايتان، مراقب ترکيبي به نام سيليکون در سرم و کرم‌هايي که از داروخانه ها تهيه مي‌کنيد باشيد. سعي کنيد محصولاتي را انتخاب کنيد که حاوي سيليکون نيستند، سيليکون وزن مو را زياد کرده که به ريزش مو کمک ميکند.
اگر بالاي موهايتان چرب و انتهاي موها خشک است، ابتدا به موهايتان نرم کننده بماليد و سپس از شامپو استفاده کنيد. با اين کار هم موهايتان نرم خواهد شد و ديگر هم چرب نخواهد بود. رنگ و فر کردن مداوم موها در دراز مدت به موهاي شما آسيب مي‌رساند.
صاف کردن موهاي فر بدون استفاده از محافظ مو در برابر گرما مي‌تواند صدمات زيادي به مويتان وارد کند. حواستان باشد که چقدر و با چه حرارتي اتوي مو يا سشوار مي‌کشيد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: سيمرغ

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.