تبلیغات

اهداء 11 میلیون سبد کالا به نیازمندان و مدد جویان بهزیستی

وزیر تعاون ،‌کار و رفاه اجتماعی گفت: تا پایان سال 11 میلیون سبد کالا به نیازمندان و مدد جویان بهزیستی اهدا می‌شود.

اهداء 11 میلیون سبد کالا به نیازمندان و مدد جویان بهزیستی

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی ربیعی وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی در حاشیه نخستین همایش شکرانه سلامت شنوایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برنامه اصلی دولت از سال 95 رساندن غربالگری به 100 درصد در کل کشور است که این رقم در سال 94 ، 70 درصد بوده است . 

وی افزود: در سال 93  بر روی 966 هزار نوزاد غربالگری شنوایی انجام شد که حدود 3 هزار نفر از آن‌ها نیازمند درمان‌های بعدی تشخیص داده شدند. 

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، بیان کرد: بودجه غربالگری شنوایی در سال 95 تامین شده است و در نظر داریم در استان‌های مرزی که بیماری‌های ژنتیکی شایع‌تر است بینایی سنجی را نیز انجام دهیم. 

ربیعی افزود: در حال حاضر 250 مرکز مشاوره ازدواج با سازمان بهزیستی در حال همکاری هستند و افرادی که ریسک تولد نوزادان دارای بیماری ژنتیکی در آن‌ها بالا است به آزمایشگاه های ژنتیک ارجاع داده می‌شوند.

وی گفت: سیاست دولت حمایت از بخش خصوصی در جلوگیری از شیوع بیماری های ژنتیکی است. 

وزیرتعاون ،کار و رفاه اجتماعی بیان کرد : در برنامه های دولت در سال 95 انجام غربالگری در استان‌های مرزی و مهد کودک در نظر گرفته شده است و به کودکان در این استان ها برای جلوگیری از سوء تغذیه یک وعده غذای گرم داده می‌شود.

ربیعی با اشاره به عامل 40 درصدی سوء تغذیه در ایجاد بیماری در آینده گفت: همچنین در نظر داریم طرح مبارزه با سوء تغذیه را در حاشیه شهرهای بزرگ در سال 95 آغاز کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر مهد کودک ها زیر نظر سازمان بهزیستی در حال فعالیت هستند که با کمک مهد کودک ها در نظر داریم غربالگری رشد تکامل همه جانبه را از این طریق آغاز کنیم که در این برنامه آشنایی کودکان با مفاهیم کار آموزش داده می‌شود.

وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در خصوص میزان مستمری معلولان در سال 95 گفت: در سال 95 ، 40 درصد حداقل دستمزد به معلولان اختصاص داده می‌شود که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

ربیعی با اشاره به این‌که سال 94 بدترین سال از نظر بودجه در یک دهه گذشته بود، افزود: در این شرایط کارهای بزرگی انجام شد و توانستیم سال 94 را به سلامت طی کنیم و امیدواریم در سال 95 با گشایش‌های بیشتری در حوزه اشتغال روبه رو شویم. 

وی گفت: در نظر داریم تا پایان سال به 11 میلیون نفر از نیازمندان و مدد جویان بهزیستی سبد کالا اهدا کنیم که جزئیات آن طی روزهای آینده اعلام می شود. 

انتهای پیام/ 

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار