تبلیغات

هفتمین روز جشنواره فیلم فجر با چاشنی قهر و دعوا‎

هفتمین روز جشنواره فیلم فجر با حاشیه‌های فراوان در نشست خبری فیلم قاتل اهلی، تا ساعت 2 بامداد یکشنبه ادامه پیدا کرد.

به گزارش شمانیوز: شنبه 16 بهمن ماه، روز نسبتا آرام جشنواره تا پاسی از شب سپری شد ولی در آخر تلافی تمام روزهای کم حاشیه قبل هم درآمد.

* در این روز، آخرین فیلم نمایش داده شده در جشنواره «قاتل اهلی» مسعود کیمیایی بود که حاشیه‌های آن پیش از جشنواره با نامه‌نگاری‌های پرویز پرستویی و جواد طوسی  شروع و بعد با یادداشت داریوش مهرجویی در دفاع از مسعود کیمیایی ادامه‌دار شد. هنگام نمایش فیلم در سالن اصلی مرکز همایش‌های برج میلاد، بعضی صحنه‌ها با خنده و کف زدن‌های معناداری که گاهی در سالن رسانه‌ها اتفاق می‌افتد همراه بود و به همین دلیل شنیده شد که در صورت زیاد بودن واکنش‌های منفی تماشاگران،مسعود کیمیایی در نشست خبری شرکت نخواهد کرد. اما نه تنها این جلسه برگزار شد بلکه حدود سه برابر دیگر نشست‌ها زمان برد و تا حدود ساعت دو و نیم بامداد ادامه داشت.

*این نشست که در بیشتر اوقات با سکوت منصور لشگری قوچانی همراه بود، در مواقعی هم با کل کل و بحث میان کیمیایی پدر و پسر با تهیه کننده دنبال شد و در آخر هم با ابراز تاسف فریدون جیرانی، که در نشست حاضر بود، نسبت به اتفاقات رخ داده و نیز خط و نشان کشیدن‌های طرفین به طور رسمی تمام شد. البته این بحث‌ها در بیرون از سالن هم ادامه پیدا کرد و گروهی دور کیمیایی جمع شده با او صحبت می‌کردند، گروهی هم با فریدون جیرانی درباره ماجراهای "قاتل اهلی" بحث می‌کردند و در گوشه‌ای هم بعد از آنکه لشگری قوچانی بحث خود را با خبرنگاران نیمه کاره رها کرد، به همراه دختر نوجوانش که بخاطر حرف‌های مطرح شده به پدرش در نشست اشک می‌ریخت و از سینما گله می‌کرد، از محل سالن دور شد.


* یکی از نکات عجیب این نشست واکنش برخی اهالی رسانه به فیلم بود که پیش از ورود به سالن از فیلم جدید کیمیایی انتقاد و ابراز تعجب می‌کردند اما همین که میکروفن به دستشان رسید شروع به تعریف و تمجید از فیلم کردند و حتی و در موارد زیادی همراه با گروه سازنده علیه تهیه کننده به موضع‌گیری پرداختند.


* به جز این نشست، جلسه پرسش و پاسخ فیلم «زیر سقف دودی» پوران درخشنده هم که با آرامش برگزار شده بود به چالش‌هایی بیرون از سالن ختم شد. ماجرا هم از این قرار بود که در چند روز گذشته برخی اهالی رسانه خواهان مصاحبه اختصاصی با دست‌اندرکاران فیلم بودند که مثل بیشتر روزهای گذشته گروه بولتن جشنواره پیش دستی کرده و به اصرار افراد حاضر را  بردند که پس از آن باز هم مانند روال چند روز گذشته  خیلی از هنرمندان به دلیل کمبود وقت و نیز خستگی از انجام مصاحبه‌های دیگر انصراف می‌دادند و همین اتفاق در هفتمین روز جشنواره باعث ناراحتی و دعوا میان خبرنگاران شد.

*نکته دیگر درباره نشست‌های پرسش و پاسخ فیلم‌ها،کم بودن فاصله میان فیلم‌هاست که باز هم مانند برخی دوره‌های قبل مشکلاتی برای خبرنگاران و عکاسانی که باید گزارش‌های خود را روی خروجی رسانه‌هایشان قرار دهند به وجود آمده و امکان دیدن بعضی فیلم‌ها به طور کامل وجود ندارد.

*در فیلم «زیر سقف دودی» چند صحنه از باشگاه ورزشی نشان داده شد که در آنها تمام زنان با روسری و حجاب مشغول ورزش بودند و این صحنه یادآور فیلم جدید کیانوش عیاری با نام «کاناپه» بود که این فیلمساز در آن حاضر نشده بود چنین دروغ‌هایی را در فیلمش تکرار کند.

*یکی از مشکلات روزهای اخیر حاضران در برج میلاد اجازه ورود ندادن به خودروهای آژانس‌های خارج از محدوده مرکز همایش‌ها بود که یا بدون کارت جشنواره مجوز ورود نمی‌دادند یا باید 3000 تومان برای ورودی پرداخت می‌کردند. علاوه بر این، در روز هفتم جشنواره حتی از ورود خودروی برخی اهالی رسانه به پارکینگ جشنواره هم جلوگیری می‌شد.


* انتقاد از کیفیت پایین غذاهای جشنواره همچنان ادامه دارد و به جای تغییر در این کیفیت، هر شب تعداد منتقدان غذاها بیشتر می‌شود.

*در این روز مدیران و هنرمندان مختلفی در برج میلاد حضور داشتند که به علی جنتی ( وزیر پیشین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، وزیر دادگستری، سعید سهیلی، سعید راد، امیرعلی دانایی، شهداد روحانی،محسن امیریوسفی، احترام برومند، لیلی رشیدی، فرهاد توحیدی، ابوالحسن داودی و حمیدرضا قربانی می‌توان اشاره کرد.
انتهای پیام


فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.