تبلیغات

خواسته وزير ارتباطات از فعالان بازار ICT

خواسته وزير ارتباطات از فعالان بازار ICT

ايسنا/ وزير ارتباطات گفت: اعتقاد ما بر آن است که موبايل علاوه بر برقراري تماس مي‌تواند استفاده‌ها و کاربردهاي بسياري داشته باشد که برهمين اساس خواسته ما از اپراتورها آن است که کمي فعاليت‌هاي خود در اين بخش را گسترش دهد.

محمود واعظي صبح امروز در مراسم افتتاح طرح‌هاي رايتل، اظهار کرد: حدود سه سال و نيم قبل افراد متعددي اينگونه عنوان مي‌کردند که رايتل به عنوان يک اپراتور فعاليت خود را شروع کرده اما با وجود در اختيار داشتن تمام امکانات فعاليت آن به سوددهي نرسيده و تنها ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار مشترک فعال ندارد. برهمين اساس اين افراد به نوعي تلاش داشتند که اين اپراتور که در آن زمان داراي انحصار ارائه‌ي خدمات نسل ۳ بود تعطيل شود.

وي ادامه داد: اما امروز مي‌توان گفت رايتل مسير اصلي خود را پيدا کرده و طرح‌هاي خوبي را اجرايي کرده است. از سوي ديگر بحث امنيت نيز مورد توجه قرار گرفته، چرا که لازم است شبکه همراه ما حتما با امنيت همراه باشد.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در ادامه با اشاره به نقشي که طرح‌هاي افتتاح شده رايتل در تقويت شبکه ملي اطلاعات خواهد داشت، اظهار کرد: نکته ديگري که بايد مورد توجه اپراتورها قرار گيرد آن است که اکنون در حوزه فعاليت اپراتورهاي مجازي موبايل مدت‌هاست از آنها خواسته شده که اقداماتي را انجام دهند، اما در اين زمينه ورود پرقدرتي صورت نگرفته است.

واعظي افزود: متاسفانه اين موضوع به روحيه ما ايراني‌ها باز مي‌گردد که تماميت‌ خواه هستيم. اما نظر ما اين است که اگر سفره‌اي پهن شود و همه بر پاي اين سفره بنشينند، همه سود بيشتري خواهيم برد، اما اپراتورهايي که به دنبال آن هستند که همه چيز در دست خودشان باشد، قطعا از اين مسابقه عقب خواهند افتاد.

او در ادامه صحبت‌هاي خود گفت: اکنون بحث‌هايي که در حوزه ابري وجود دارد از مشکلات فرهنگي ماست. در دنيا شرايط به گونه‌اي است که سال گذشته در اين حوزه ۱۰۶ ميليارد دلار درآمدزايي صورت گرفته است.

وزير ارتباطات در بخش ديگري از صحبت هاي خود اظهار کرد: حتما بحث سرويس بر روي ابرهاي اطلاعاتي بايد مورد توجه قرار گرفته و در اين زمينه کار شود.

وي افزود: نکته ديگري که بايد مورد توجه قرار گيرد آنکه در شرايط فعلي بسياري فعاليت هاي مردم به تلفن همراه منتقل شده و ما اگر تا ديروز به دنبال راه اندازي دولت الکترونيک بوديم، اکنون ترديد نداريم که بايد موازي با دولت الکترونيک بايد دولت همراه را نيز در دستور کار قرار دهيم. بر همين اساس اميدواريم تا پايان امسال يا حتي تا پايان ماه جاري اولين فاز دولت الکترونيک را راه اندازي کرده و پس از آن اين مسير را با سرعت دنبال کنيم.

واعظي در بخش ديگري از صحبت هاي خود با تاکيد مجدد بر نقش تلفن همراه در فعاليت هاي روزمره مردم اظهار کرد: در اين حوزه لازم است اپراتورهاي تلفن همراه نيز فعاليت هاي خود را گسترش داده و با شرکت هاي فعال در حوزه خدمات ارزش افزوده همگام شوند.

او در ادامه به اينترنت اشيا پرداخت و گفت: طبق بررسي هاي صورت گرفته تا سال 2020 در دنيا حدود 50 ميليارد شي متصل به اينترنت خواهيم داشت که در نهايت بحث اينترنت اشيا در حوزه فعاليت هاي تجاري و اقتصادي تاثير به سزايي خواهد گذاشت. بر همين اساس لازم است ما اکنون اين موضوع را نيز مورد توجه قرار دهيم.

وي همچنين عنوان کرد: نکته ديگر آنکه اميدواريم نگاه ها به کشور به سمت بهبود حوزه ICC تغيير پيدا کند چرا که اکنون شرکت هاي بسياري در دنيا از فارغ التحصيلان ايراني بهره مي گيرند اما چرا ما خود در کشور اين استعدادها را مورد بهره وري قرار ندهيم.

مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.