تبلیغات

پيش‌ پرداخت 100 ميليون دلاري براي خريد هواپيماي ايرباس

پيش‌ پرداخت 100 ميليون دلاري براي خريد هواپيماي ايرباس

فارس/ مديرعامل بانک صنعت و معدن در رابطه با قراداد ايرباس 100 ميليون دلار پيش‌پرداخت صورت گرفته و قرار است تا يک ماه آينده 2 فروند هواپيما وارد کشور شود.

علي‌اشرف افخمي امروز در نشست خبري در محل اين بانک با اشاره به اينکه در 10 ماهه امسال 1850 ميليارد تومان تسهيلات به بنگاه‌هاي کوچک پرداخت شده، اظهار داشت: اين موضوع در راستاي طرح دولت به منظور حفظ اشتغال و خروج از رکود انجام شد و اين بانک نيز سهم ايفا کرده و تسهيلات پرداختي مربوط به 1256 واحد بوده است.

مديرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به اينکه اگر تسهيلات در منابع براي بنگاه‌ها صرف نمي‌شد، مي‌توانست منجر به افزايش بيکاري و بحران‌هاي کارگري شود، تصريح کرد: 12 درصد کل تسهيلات رونق توليد را بانک صنعت و معدن پرداخت کرده است.

وي با اشاره به گشايش اعتبار در 10 ماه گذشته، يادآور شد: 293 فقره گشايش اعتبار با بانک‌هاي خارجي از مسير سوئيفت انجام شد و 785 ميليون يورو و نيز 500 ميليون يوروي ديگر در حوزه بالادستي پارس جنوبي صورت گرفت.

افخمي با اشاره به اينکه روابط کارگزاري با 71 بانک برقرار شده است، تصريح کرد: در گذشته هزينه جابجايي پول بيش از 10 درصد بود که اکنون به زير اين 0.5 درصد رسيده است.

مديرعامل بانک صنعت و معدن با تاکيد بر اينکه جزو بانک‌هايي هستيم که سيستم پولشويي در آن اجرا مي‌شود، يادآور شد: مي‌توان از اين طريق مميزي ميان بانک خارجي و بانک ما صورت بگيرد و مسير استانداردهاي بين‌المللي در ارتباط با طرف‌هاي خارجي و روابط کارگزاري را طي کرد.

وي با بيان اينکه همچنان بانک‌هاي بزرگ با ايران کار نمي‌کنند، تصريح کرد: خط اعتباري 400 ميليون دلاري از اگزيم بانک هند گرفته شده که 70 درصد آن مورد استفاده قرار گرفت.

به گفته افخمي تاکنون 100 واحد کوچک و متوسط با اعتباري بالغ بر 1500 ميليارد تومان و اشتغال 1650 نفر به بهره‌برداري رسيده و نيز 18 پروژه بزرگ با اعتباري بالغ بر 640 ميليارد تومان و اشتغال 1900 نفر امسال به بهره‌برداري رسيد.

مديرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به استفاده از منابع صندوق توسعه ملي، گفت: در سال‌هاي گذشته 5 ميليارد دلار از اين صندوق اعتبار دريافت شد که 4.8 ميليارد دلار آن منجر به قرارداد و از اين ميزان 4.2 ميليارد دلار آن گشايش اعتبار شد؛ همچنين در سال 94 ، 3.1 ميليارد دلار تفاهم خط اعتباري صورت گرفت که 2.3 ميليارد دلار آن منجر به قرارداد شده و تا پايان امسال اين اعتبار به صورت کامل جذب خواهد شد.

وي با اشاره به اينکه يک دلار هم بدهي خارجي نداريم، گفت: سرمايه بانک در گذشته 2100 ميليارد تومان بود و با تجديد ارزيابي آن را به 4 هزار ميليارد تومان رسانده و ثبت کرديم و همچنين 2 هزار ميليارد تومان از محل اصلاحيه بودجه به آن افزوده خواهد شد که البته پول جديد وارد بانک نمي‌شود.

اين مقام مسئول درمورد معوقات بانکي نيز گفت: اميدواريم امسال معوقات را به زير 7 درصد برسانيم و در سال گذشته 7.8 درصد بود که مبلغي بالغ بر 2800 ميليارد تومان مي‌شود.

مديرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به اينکه استفاده از دلار در معاملات سخت شده است و تقريبا وجود ندارد، تصريح کرد: رشد 30 درصدي مانده تسهيلات در سال جاري را نسبت به مدت مشابه سال قبل داريم.

وي با اعتقاد به اينکه 30 شعبه بانک صنعت و معدن اضافه است، تصريح کرد: اين بانک حرفه‌اي و تخصصي بوده و کار تجاري نيز مي‌کند.

افخمي درمورد تامين مالي قرارداد ايرباس، گفت: تاکنون صد ميليون دلار از پيش پرداخت اين قرارداد پرداخت شده و حداقل دو هواپيماي ديگر تا يک ماه آينده به کشور خواهد آمد.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.