تبلیغات

محتويات ويدئويي بيشترين ترافيک شبکه ملي اطلاعات را در اختيار دارند

محتويات ويدئويي بيشترين ترافيک شبکه ملي اطلاعات را در اختيار دارند

زوميت/ معاون وزير ارتباطات محتويات ويديويي را صاحب بيشترين ترافيک ويديويي دانست و اعلام کرد ۷۰ درصد ترافيک دنيا متعلق به VOD-ها است که در اين حوزه خلأ بسياري داريم.

معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات محتويات ويديويي را صاحب بيشترين ترافيک ويديويي در شبکه ملي اطلاعات دانست و اعلام کرد ۷۰ درصد ترافيک دنيا متعلق به VODD-ها است که در اين حوزه خلأ بسياري در کشورمان داريم.

نصرالله جهانگرد معاون وزير ارتباطات و رئيس سازمان فناوري اطلاعات ايران در مراسم افتتاح فاز دوم شبکه ملي اطلاعات گفت: «شبکه ملي اطلاعات سه مرحله دارد که امروز فاز دوم يا مرحله رشد اجرا مي‌شود. ما بايد ۵ کار در فاز دوم انجام مي‌داديم. تصويب تبيين الزامات حاکم، توسعه زيرساخت‌ها و شبکه‌ي دسترسي، اصلاح مقررات و نظام اقتصادي، توسعه محتوا و خدمات جديد و همچنين امنيت و صيانت اجتماعي اين ۵ مرحله را تشکيل مي‌دهند.»

جهانگرد اعلام کرد: «امروز متوسط سرعت دسترسي در نسل سوم تلفن همراه ۲ مگابيت بر ثانيه، در نسل چهارم تلفن همراه ۱۲ مگابيت بر ثانيه و در ADSL حدود ۵ مگابيت بر ثانيه شده است. تاکنون ۲۴ هزار روستا به شبکه اينترنت دسترسي پيدا کرده‌اند و اميدواريم تا پايان دولت يازدهم تمام روستاهاي بالاي ۲۰ خانوار به اينترنت دسترسي داشته باشند.»

معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات توضيح داد: «هم‌اکنون ظرفيت شبکه انتقال زيرساخت از ۴ ترابيت بر ثانيه به ۱۰ ترابيت بر ثانيه رسيده است. در فاز دوم شبکه ملي اطلاعات مراکز تبادل ترافيک داده داخلي از ۴ شهر به ۷ شهر مي‌رسد و شهرهاي قم، اصفهان و اهواز نيز به تهران، مشهد، تبريز و شيراز افزوده مي‌شود.»

رئيس سازمان فناوري اطلاعات ايران افزود: «سه سرويس CDN در کشور توسط افرانت، ابر آروان و برهان خلاق ايجاد شده است. امروز در کشور تقاضاي ميزباني سايت‌ها و سرويس‌هاي اينترنتي افزايش يافته و در کنار آن سرويس‌هاي ميزباني نيز گسترش يافته‌اند. آخرين مصوبه‌ي موجود در مورد قيمت شبکه، شرکت زيرساخت شبکه‌ي انتقال IP داخلي را براي شرکت‌هاي ارائه‌دهنده اينترنت يک دهم تعرفه اينترنت قرار داده است.»

جهانگرد در مورد محتواي موجود در فضاي مجازي گفت:‌ «با توجه به افزايش سرويس‌هاي VOD هم‌اکنون در بازار ايران بيشترين حجم مصرفي را ترافيک خدمات و محتويات ويديويي در اختيار دارند. در دنيا حدود ۷۰ درصد از ترافيک مربوط به VOD-ها است که در داخل کشور هنوز در اين بخش خلأهاي بسياري داريم.»

به گفته‌ي معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، کسب‌وکارهاي اينترنتي در کشور در حال رشد هستند تا جايي که هم‌اکنون براي بيشتر سرويس‌هاي جهاني حداقل يک نمونه‌ي داخلي داريم و در برخي از بخش‌ها نيز رقابت بين کسب‌وکارهاي بومي بسيار شديد است.

رئيس سازمان فناوري اطلاعات در مورد امنيت شبکه ملي اطلاعات گفت:‌ «سامانه‌ي ملي داده کاو براي پايش ويروس‌هاي موجود در شبکه ملي اطلاعات راه‌اندازي شده است تا بتوانيم امنيت اين شبکه را تأمين نماييم.»مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: زوميت

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.