تبلیغات

علي جليلوند: درخواست تهيه‌کنندگي عليخاني را به ارشاد داده‌ايم

علي جليلوند: درخواست تهيه‌کنندگي عليخاني را به ارشاد داده‌ايم

مهر/ تهيه‌کننده «بدون تاريخ بدون امضا» درباره دلايل آمدن نام احسان عليخاني در تيتراژ فيلم به عنوان تهيه‌کننده، مجوز تهيه‌کنندگي وي و حذف نام عليخاني در فهرست نامزدهاي فجر توضيح داد.
در تيتراژ فيلم «بدون تاريخ بدون امضا» نام احسان عليخاني مجري تلويزيون که بيشتر وي را با برنامه رمضاني «ماه عسل» مي‌شناسيم در کنار علي جليلوند به عنوان تهيه‌کننده آورده شده بود و در نشست خبري علي جليلوند درباره همکاري مشترک تهيه اين فيلم با همراهي احسان عليخاني گفت: با توجه به دغدغه هاي اجتماعي او و حرف مشترکي که داشتيم با هم در اين پروژه همکاري کرديم اما اين موضوع را رسانه اي نکرديم.
اين موضوع باعث شد که مهرداد فريد دبير شورايعالي تهيه کنندگان اعلام کند احسان عليخاني براي دريافت مجوز تهيه‌کنندگي درخواستي به اين شورا نداده است. فرداي اظهار نظر وي، مديرکل سينماي حرفه‌اي سازمان سينمايي اعلام کرد: از نظر اداره کل سينماي حرفه‌اي کارگردان فيلم «بدون تاريخ بدون امضا»، وحيد جليلوند و تهيه کننده آن علي جليلوند است.
محمدرضا فرجي در گفت‌وگو با ستاد خبري جشنواره فيلم فجر در پي ايجاد شائبه‌هايي در زمينه تهيه‌کنندگي فيلم «بدون تاريخ، بدون امضا» به عنوان يکي از نامزدهاي بهترين فيلم سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر، تأکيد کرد که تهيه‌کننده اين فيلم بر اساس اسناد و مدارک، «علي جليلوند» است. با توجه به اظهارات علي جليلوند تهيه کننده «بدون تاريخ بدون امضا» در اين زمينه که شخص ديگري در تهيه‌کنندگي اين فيلم نقش داشته است، متذکر مي‌شود که بر اساس اسناد و مدارک و ضوابط حاکم بر شوراي صدور پروانه ساخت، از نظر اداره کل سينماي حرفه‌اي سازمان سينمايي کارگردان فيلم «بدون تاريخ بدون امضا»، وحيد جليلوند و تهيه کننده آن، علي جليلوند است.
در همين زمينه با علي جليلوند تهيه‌کننده فيلم «بدون تاريخ بدون امضا» که در سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر در ۱۱ بخش نامزد دريافت جايزه شده است درباره حاشيه‌هاي ايجاد شده گفتگويي داشتيم که وي در اين‌باره به خبرنگار مهر گفت: ما قبل از کليد خوردن فيلم درخواست تهيه‌کنندگي احسان عليخاني را به شوراي پروانه ساخت ارائه داديم و صورت‌جلسه‌ شوراي پروانه ساخت اين مسhله را تاييد مي کند. تنها قرار ما مبني بر رسانه اي نشدن موضوع تا زمان اکران بوده است.
جليلوند در پاسخ به اينکه آيا اين قاعده‌ جديدي در شورا است که مجوزي مشروط به رسانه‌اي نشدن داده شود؟ گفت: اين را ديگر من نمي‌دانم و بايد از جاي ديگر بپرسيد. ولي من و آقاي عليخاني به تعهدي که داده بوديم عمل کرده و موضوع را رسانه‌اي نکرديم و طبيعتا وقتي فيلم در جشنواره روي پرده رفت در تيتراژ نام عليخاني به عنوان تهيه‌کننده آمد که موضوع رسانه اي شد.
تهيه‌کننده فيلم «چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت» اضافه کرد: در حال حاضر در پروانه ساخت اسمِ من فقط به عنوان تهيه‌کننده آمده و ما هم نسبت به ليست اعلام شده در نامزدها که فقط اسم بنده به عنوان تهيه‌کننده آمده است اعتراضي نداريم. البته بعد از جشنواره و براي اکران عمومي در پروانه نمايش نام هر دوي ما به عنوان تهيه‌کننده خواهد آمد.
وي در جواب به اين سوال که نظرتان درباره نکته شورايعالي تهيه‌کنندگان که اعلام کرده درخواست مجوز تهيه‌کنندگي از سوي احسان عليخاني نداشته است چيست؟ گفت: ما درخواست خود را به وزارت ارشاد ارائه داديم و ديگر از مناسبات وزارت ارشاد و شورايعالي تهيه‌کنندگان خبر نداريم.
جليلوند همچنين درباره حاشيه پيش آمده مبني بر اينکه احسان عليخاني به دليل جذب سرمايه نامش به عنوان تهيه‌کننده ذکر شده است، عنوان کرد: اگر مبناي اين همکاري صرفا مسايل مالي بود مي‌توانستيم از افراد و نهادهايي که پول زيادتري دارند استفاده کنيم. عليخاني هم همچون من، حامد عنقا و نازنين اسکندري بخشي از سرمايه فيلم را تامين کرد ولي آنچه که بيشتر باعث شد من با او همکاري کنم اين بود که اعتقاد دارم او مي‌تواند به سينما کمک کند.
تهيه‌کننده «بدون تاريخ بدون امضا» در پايان در پاسخ به اين پرسش که احسان عليخاني چه توانايي در بخش تهيه‌کنندگي سينما دارد ؟ توضيح داد: قطعا من در احسان عليخاني توانايي‌هايي ديدم که اسمش را کنار خودم آوردم. او آدم توانمندي است و در آينده مي‌تواند در سينما موثر باشد.
با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: مهر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.