تبلیغات

۶ نشانه که مي‌گويد شما، والدين بسيار خوبي هستيد!

۶ نشانه که مي‌گويد شما، والدين بسيار خوبي هستيد!

وب سايت بازده/ براي اين که يک تيم خوب از والدين را تشکيل دهيد نياز به رعايت برخي اصول اساسي و مهم داريد، در اينجا ۶ نشانه آورده شده که شما يک تيم والدين خوب هستيد. 
۱. شما يک جبهه‌ي متحد هستيد
قاعده‌ي طلايي در همکاري والدين خوب داشتن يک جبهه‌ي واحد در برابر کودکان‌تان است، فرقي نمي‌کند که به نظم، تغذيه، يا زمان خواب مربوط باشد اگر يکي از والدين، حتي به ندرت، ديگري را با اجازه دادن يک ساعت وقت اضافي رايانه با گفتن «هيس، به پدرت نگو» خراب کند، مي‌تواند هر تصميم دونفري را که تاکنون گرفته‌ايد به باد دهد.
اگر هر دو مي‌خواهيد موضع قبلي‌تان را عوض کنيد، اشکالي ندارد. فقط با هم اين کار را انجام دهيد.
۲. شما از هم پشتيباني مي‌کنيد
توافق والدين روي هر تصميمي مهم‌ترين چيز است، بله، ولي به همين جا ختم نمي‌شود. اگر همسرتان هميشه تنها کسي است که برنامه‌ها و تصميمات‌ مشترک‌تان را اجرا مي‌کند، براي کودکان‌تان يک طرفه به نظر مي‌رسد. هر دو بايد در نقش مجري مشارکت کنيد، يا با هم انجام دهيد يا به نوبت.
۳. شما با انجام کار به روشي ديگر موافقت مي‌کنيد
هميشه شما چگونگي مراقبت از کودکتان را از نزديک و چشم به چشم نمي‌بينيد. با اين وجود هرگاه تصميم مي‌گيريد در مورد نحوه ي مراقبت از او مصالحه کنيد، فقط اطمينان حاصل ‌کنيد هر دو به يک راه‌حل رسيده‌ايد که مي‌توانيد با آن کنار بياييد.
براي بعضي‌ از تيم هاي والدين، هميشه اين کار را کسي انجام مي‌دهد که بهترين و قوي‌ترين اقدام را احساس مي‌کند (به عنوان مثال، همسرتان ممکن است بگويد، «نمي‌دانم که درست است، ولي حس‌ام مي‌گويد درست است- ممکن است اجازه بدهي به اين روش انجام بدم») براي بعضي ديگر، فقط بايد مرور شود آخرين بار چه کسي آن مراقبت را انجام داده است و حالا فقط بايد جاها عوض شود.
۴. شما تصميمات ضربتي نمي‌گيريد
بعضي اوقات هر قدر هم بر سر موضوعي بحث و گفت‌وگو کنيد ممکن است به توافق نرسيد. مگر اين که مسئله‌ي زمان مطرح باشد که در اين صورت يکي به ناچار سکوت کند. بسياري از تصميمات والدين لازم نيست يک شبه گرفته شود.
وقت بگذاريد و روي انتخاب‌هاي‌تان تحقيق کنيد، با معلم يا کودک‌يار کودک‌تان، در صورتي که مسائل به او نيز مربوط باشد، مشورت کنيد، و احساسات پدر و مادري‌تان را در مورد موضع‌تان پيش از طرح دوباره‌ي آن مهار کنيد.
۵. شما هرگز نمي گوييد «بهت گفتم اين طوري مي‌شه»
وقتي مشاجره اي صورت بگيرد، اين پنج واژه‌ي کوچک مي‌توانند بسيار مخرب باشند، ولي به ويژه وقتي مضر و آزاردهنده هستند که به تصميمات مشترک والدين مربوط باشد.
شما هر دو وقتي درس مي گيريد که رفته باشيد. پس حتي اگر حق با شما بود، کافي است زبان‌تان را گاز بگيريد. در نهايت اگر شما اشتباه کرده بوديد به خاطر اين که همسرتان در آن لحظه درک تان کرده است سپاسگزار او خواهيد بود.
۶. شما هر موفقيتي را جشن مي‌گيريد
تنبيه فرزندتان مي‌تواند به لحاظ عاطفي براي همسرتان آزارنده باشد، حتي اگر وضعيت ناراحت‌کننده‌اي باشد(شما به او اجازه نمي‌دهيد برود بخوابد چون اتاق‌اش را تميز نکرده است.) با قبول آن به عنوان يک عضو تيم با سکوت خود از توانايي توافق مشترکتان حمايت کنيد.
وقتي بعدا داريد يک فنجان قهوه را براي اين پيروزي کوچک مي نوشيد شايد مشکل بعدي درست شود که در آن صورت احساس ترس کمتري خواهيد کرد.منبع:

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.