تبلیغات

۵ کار خوبي که همين امروز بايد انجام دهيد

۵ کار خوبي که همين امروز بايد انجام دهيد

وب سايت بازده/ آيا تا به حال احساس کرده‌ايد امروز بيش‌تر آدم‌ها به خودشان خيلي زياد، و به ديگران خيلي کم توجه مي‌کنند؟ «احساسي که به ديگران نسبت به خودشان مي‌دهيد، چيزهايي زيادي درباره‌ي شما مي‌گويد» فکر مي‌کنيد اگر همه‌ي ما کمي تلاش کنيم تا به ديگران احساس خوبي بدهيم چه اتفاقي خواهدافتاد؟ من فکر مي‌کنم دنيايي پراميدتر، پرعشق‌تر، مهربان‌تر، و پرلبخندتر از دنياي کنوني خواهيم‌داشت. مهم نيست چه‌قدر پول داريد، کجا زندگي مي‌کنيد، يا به چه زباني حرف مي‌زنيد، هميشه مي‌توانيد براي کمک به ديگري،کاري بکنيد، حتي اگر اين کمک فقط باز کردن در براي کسي باشد که دست او پر است. در ادامه ۵ کار مهم آمده‌است که از شما مي‌خواهيم امروز انجام دهيد.

۱. به فردي محبت کنيد
مانند آن‌چه پيش‌تر گفتين، امروز آدم‌هاي جامعه‌ي ما به خوشان خيلي زياد توجه مي‌کنند ولي به ديگران نه. مهم نيست در چه اوضاعي هستيد، هميشه مي‌توانيد به نحوي باعث شويد فردي ديگر احساس خوبي داشته‌باشد. از آنها تعريف و تمجيد کنيد، در را براي‌شان باز نگه‌داريد، اگر در جاده کسي را ديديد که به مشکل برخورده‌است توقف کنيد، براي دوستي که اخيرا به سختي يک رابطه را تمام کرده‌است کلوچه بپزيد. فکر مي‌کنيد نکته را گرفتيد، اگر سعي کنيد احتمالا مي‌توانيد فهرستي از ميليون‌ها کار مهربانانه براي ديگران تهيه کنيد. محبت هزينه‌اي ندارد، و فقط لازم است درهاي قلب‌تان را بگشاييد و درک کنيد که همه‌ي ما يک خانواده هستيم و بايد هر وقت ممکن است هواي هم را داشته‌باشيم.

۲. کار مهم اين است که به يک فرد بگوييد زيبا است
ما در دنياي پشت صفحه‌هاي نمايش زندگي مي‌کنيم و مکالمات‌مان، نوشتارهايي درون حباب است، بنابراين يقينا مهارت‌هاي مردمي‌مان کم‌کم دچار نقصان خواهدشد. ما واقعا از نزديک شدن به آدم‌هاي ديگر ترسيده‌ايم، چون صحبت کردن از طريق فناوري براي‌مان راحت‌تر است. بسيار خوب، وقت آن است که اين ديوارها را خراب کنيم و دوباره به رو در رويي عادت کنيم. اگر يک فرد را زيبا خطاب کنيد، هيچ اتفاقي نمي‌افتد، در واقع فوايد دوجانبه نيز دارد. هم شما و هم طرف مقابل احساس تعالي مي‌کنيد.

۳. با کسي که قصد داشتيد با او صحبت کنيد تماس بگيريد
امروز، از شما مي‌خواهم با کسي تماس بگيريد که مدت‌ها است مي‌خواهيد با او صحبت کنيد، خواه اين فرد يک دوست قديمي، يک آشناي نزديک يا معلم رياضي دبيرستان باشد. وقتي با فردي تماس مي‌گيريم که مدتي از او بي‌خبر هستيم، احساس امنيت مي‌کنيم. او احساس ما را درک مي‌کند و همين ممکن است باعث شادي واقعي بشود. هيچ اشکالي ندارد با کسي احوال‌پرسي کنيم و از اوضاع زندگي‌اش بپرسيم، پس از چه‌چيزي مي‌ترسيد؟

۴. به‌طور اتفاقي يک اقدام مهربانانه انجام دهيد
لازم نيست اين اقدام خارق‌العاده باشد، مي‌توانيد در را براي يک فرد باز نگه داريد، پول قهوه‌اش را در کافي‌شاپ بپردازيد، کمک کنيد لاستيک را عوض کند، به همسايه کنيد خريد‌هاي‌اش را بياورد، يا چيزي مشابه اين‌ها. ما هر روز فرصت‌هاي زيادي براي کمک به ديگران داريم، پس چرا از آنها استفاده نکنيم؟ به ياد داشته‌باشيد، کمک کردن به ديگران معمولا هزينه‌اي ندارد، و احساسي که به شما و طرف مقابل مي‌دهد فوق‌العاده گران‌بها است.

۵. به يک فرد نامه بنويسيد(با دست‌خط خودتان) و اين يک کار مهم است.
آيا مي‌توانيد به ياد بياوريد آخرين بار که يک نامه‌ي دست‌نويس دريافت کرديد کي بوده‌است؟ من هم نمي‌توانم. امروزه ما ايميل و پيام‌هاي متني مي‌خوانيم، اما احساسي که از آن مي‌گيريم، اصلا شبيه به احساسي نيست که از باز کردن پاکت نامه‌ي يک دوست که آن طرف کشور زندگي مي‌کند به ما دست مي‌دهد. مي‌توانيد دست‌خط منحصر به‌فرد او را ببينيد، به جاي صفحه‌نمايش نوشته‌هاي روي کاغذ را بخوانيد، و چشم به راه رسيدن نامه باشيد. بنابراين، اگر مي‌توانيد به خاطر بياوريد از دويدن به سوي صندوق پست و باز کردن نامه‌اي که مدت‌ها منتظرش بوديد چه‌قدر هيجان‌زده شده‌بوديد، تصور کنيد گيرنده‌ي نامه‌ي شما چه احساسي خواهدداشت!منبع:

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.